Jdi na obsah Jdi na menu
 

O nás

Křenek Motorsport působí na tuzemské i mezinárodní závodní scéně již od roku 1996. Jeho zakladatelem a vůdčí osobností je od počátku Ing. Josef Křenek, jenž se po absolutoriu vysoké technické školy v německém Rüsselsheimu a ukončení aktivní kariéry automobilového jezdce soustavně věnuje manažerské a organizátorské práci v oblasti motoristického sportu.

Zavodní tým, který se dnes prezentuje především na okruzích, byl v minulosti aktivní také v rallye (1999 mistrovství světa v San Remo a britské Network Q rally) a závodech do vrchu. Po úspěšné sezóně v roce 2005, kdy tým Křenek Motorsport získal mistrovské tituly ve všech závodních kategoriích (okruhy, vrchy i soutěže), se tým začal angažovat ve Formuli Renault mimo republiku. V roce 2007 získal s Adamem Koutem titul mistra LO FR-2.0 a vstoupil do Světové série formule Renault. Celkem získali jezdci Křenek Motorsport 15 titulů v nejrůznějších šampionátech cestovních vozů a formulí. 

Týmové vedení se zaměřuje převážně na výchovu talentované mládeže. V sezóně 2009 se tým Křenek Motorsport stává továrním týmem italského výrobce Gloria Cars a ve spolupráci se společností HP media také spolupořadatelem soutěže Formulastar (nyní RaceStar), ze které vzešly jezdci Jan Skála, Gabriela Jilková. Lukáš Hanžl, či Boštjan Avbelj. V sezóně 2012 vstupuje s vozy BMW E90 do seriálu FIA ETCC, kde získává s Petrem Fulínem a Michalem Matějovským tituly  2013-2015. Od roku 2014 začíná spolupráce s firmou SEAT Česká repuplika, která byla v sezóně 2017 korunována ziskem dalšího titulu šampióna FIA ETCC. 

Mimo závodění se tým také věnuje prodeji závodní techniky, oblečení pro motorsport (v ČR zastupuje značky Alpinestars, ISA-Racing, Sachs, Sparco, Elf, Schroth, HJS, a Öhlins) a pořadatelské činnosti.

V roce 2000 se tým Křenek Motorsport ujal role promotéra Národní Formule, ve které působil i jako aktivní účastník s formulí FiKS vlastní výroby. V kokpitu tohoto vozu nastartovali svou kariéru mimo jiné také Adam Kout a Josef Král. V letech 2011 – 2013 organizoval Křenek Motorsport ve spolupráci s Renault Sport okruhový seriál Renault Clio Cup Bohemia. Od roku 2013 zakládá Křenek Motorpsort ve spolupráci s Travor Racing ESET V4 Cup a ve spolupráci s Race-Eventmanagement ESET Tourenwagen Cup.