Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úvod

Příspěvky

Václav Nimč potvrdil dvěma třetími místy celkové stříbro!

14. 9. 2018

dsc03921-700x467.jpgJezdce týmu Křenek Motorsport Václav Nimč dokázal při závěrečném podniku ESET MMSR na brněnském Automotodromu vybojovat dvě třetí místa.

Nimč, jenž v letošním roce nově usedá za volant vozu AUDI RS 3 TCR, jel do Brna s cílem potvrdit své vítězství ze Slovakia Ringu, kde nejvíce bojoval se srbskou legendou Milovanem Vesničem.

Ne jinak tomu bylo i na brněnském Masarykově Automotodromu, kdy do tohoto minisouboje zasáhl i další jezdec, Jakub Wyszomirski s Hondou. Tito tři se v obou závodech přetahovali doslova o každý metr a jasně ukázali, kterým směrem se ubírá budoucnost závodění cestovních vozů. Nimč z těchto dvou bitev vyšel dvakrát jako bronzový, což mu zajistilo dostatek bodů k tomu, aby se mohl v neděli odpoledne radovat z celkově druhého místa v kategorii ESET TCR.

 

Václav Nimč zvítězil v dalším závodě ESET TCR, Matěj Korený dvakrát v TOP 10

22. 8. 2018

fryb7936.jpgVelká cena Slovenské republiky představovala v pořadí již čtvrtý závodní podnik letošního ročníku ESET MMSR, v jehož závodech se představili také dva mladí jezdci pražského týmu Křenek Motorsport Václav Nimč a Matěj Korený.

Nimč přijel na Slovensko povzbuzen dobrými výsledky z předchozího podniku v Grobniku a od počátku se netajil ambicemi na zisk dalšího pódiového umístění. Nimč se stříbrnou Audi RS3 LMS TCR patřil k těm nejrychlejším od prvního tréninku a když v prvním závodě projel cílem jako druhý, bylo zaděláno na další úspěšný víkend. V neděli pak v pěkném a těsném souboji porazil všech osm soupeřů, včetně zkušeného Milovana Vesniče, na kterého nestačil v sobotním závodě.

Sedmnáctiletý Matěj Korený si pak ze Slovenska odvezl body za osmé a deváté místo v pohárových závodech Renault Twingo Cupu, přičemž tyto pozice v obou případech stačily také na zisk dvou vítězství v kategorii „Junior“.

 

Nimč vybojoval své první vítězství v TCR, Korený předvedl skvělou stíhací jízdu

7. 8. 2018

img_9683.jpg

O prvním srpnovém víkendu čekala na jezdce týmu Křenek Motorsport nova výzva v podobě letošního třetího podniku ESET MMSR.

Ten hostil Autodrom Grobnik, který se nachází poblíž chorvatského přístavního města Rijeka. Pro oba jezdce týmu Josefa Křenka, se jednalo o premiérové seznámení s tímto okruhem a místními klimatickými podmínkami. Hodnota na teploměru atakovala čtyřicetistupňovou hranici, přičemž teplota povrchu dráhy šla ještě o dvě desítky výše.

Zatímco Václav Nimč si v závodech kategorie TCR dojel Audi RS3 LMS TCR pro body za první a druhé místo, tak junior Matěj Korený si odvezl cenné body za skvělé nedělní představení, kdy se v konkurenci 16ti jezdců Twingo Cupu dokázal probojovat z posledního místa na roštu až na místo šesté.

 

Další úspěšný víkend juniorů týmu Křenek Motorsport

23. 5. 2018

33207271_2123283961019085_4718740242943705088_o.jpgUplynulý závodní víkend zavedl juniory pražského týmu Křenek Motorsport na dva různé okruhy. Tím prvním byl Red Bull Ring v Rakousku, kam vyrazil Václav Nimč s AUDI RS3 LMS.

Týmový benjamínek, Matěj Korený pak vyrazil k dalším dvěma podnikům Twingo Cupu na italskou trať Franciacorta.

Na Nimče v Rakousku čekala opět silná konkurence. Do Rakouska přijelo celkem 8 vozů specifikace TCR, mladý český závodník se do výsledkových listin víkendu série GT4 Europe, zapsal dvěma třetími místy a posunul se na druhé místo celkového umístění!

 

Maďarsko přineslo pódia i cenné zkušenosti

2. 5. 2018

dsc_2239.jpgČas dlouhého čekání je pryč. Po dlouhé zimní přestávce a následném testovacím programu se uplynulý víkend na Hungaroringu uskutečnil první podnik okruhového seriálu ESET MMSR.

V paddocku, nad kterým se nesla jedinečná atmosféra druhého závodního víkendu Mistrovství světa cestovních vozů, byli přítomni také jezdci českého týmu Křenek Motorsport Václav Nimč a Matěj Korený.

Zatím co na Matěje Koreného čekala již druhá sezóna v pohárovém Twingo Cupu, tak na Václava Nimče čekala ostrá premiéra s novým vozem Audi R3 LMS, tedy vozu specifikace TCR, které startují i ve světovém šampionátu FIA WTCR.