Jdi na obsah Jdi na menu
 

15.000 diváků vidělo na Slovakia Ringu další úspěšné představení juniorů týmu Křenek Motorsport

27. 8. 2015

fryb9411_1024x682.jpg

Třetí srpnový víkend je již řadu let vyhrazen pro tradiční Velkou cenu Slovenské republiky. Tu letos již po šesté hostil nový závodní okruh Slovakia Ring poblíž Dunajské Stredy.

Pražský tým Křenek Motorsport se v průběhu tohoto podniku představil se třemi mladými jezdci, jenž svedli celkem čtyři dramatické závody o body do hodnocení Středoevropského zónového mistrovství a ESET V4 Cupu.

Ve formulové sérii ESET L21 Formula to byli Jaroslav Pospíšil (Formula Renault 2.0) a Tomáš Korený (Formula Gloria C8F). Tím třetím byl roudnický závodník Lubor Hanžl, který se v letošní sezóně podruhé představil v pohárové sérii ESET Twingo Cup.

Všichni tři piloti se naposledy představili na dráze před dvěma týdny u nás v Mostě, kde vybojovali celkem pět pódiových umístění. S podobným cílem přijeli jezdci týmu Josefa Křenka i na Slovakia Ring, kde před zraky 15.000 diváků vybojovali další cenné vavříny.

Jaroslav Pospíšil i Tomáš Korený ovládli v obou závodních jízdách hodnocení svých tříd L21 Formula Renault a L21 Formula Junior. Po skončení slovenského závodního víkendu tak oběma talentovaným mladíkům patří průběžné vedení ve své kategorii.

Lubor Hanžl obsadil dvakrát třetí místo mezi juniory v Twingo Cupu, za což si připsal celkem 24 bodů a s konečným počtem 54 bodů obsadil třetí místo také v konečném hodnocení této juniorské kategorie.

„Během závodního víkendu na Slovakiaring jsem neměl mnoho času a naše jezdce viděl téměř jenom na pódiu při předávání cen. Jezdci jsou velmi mladí a jejich výkony jsou fascinující. Lubor Hanžl absolvoval v Mostě a na Slovakiaringu své vůbec první závody, vše zvládl na výbornou a zaslouží si velkou gratulaci. Tomáš Korený za sebou má sice již zkušenosti a úspěchy z motokár, ale na okruzích absolvuje také teprve svou první sezonu. A i jeho výkony jsou stejně tak obdivuhodné. Ve všech  letošních závodech předvedl bezchybné jízdy a zajel vždy rychleji, než jsme kdy s Glorii jeli!! Po shlédnutí onboardu ze Slovakia Ringu mu nemám téměř co vytknout nebo poradit. Je to talentovaný jezdec, a pokud na sobě bude i nadále pracovat, může to daleko dotáhnout. Do třetice Jaroslav Pospíšil, který do sezony nastoupil až po ukončení maturitních zkoušek a prakticky netrénuje. Na Slovakia Ringu předvedl svůj dosud nejlepší výkon, na který může být právem hrdý. Máme v týmu nejmladší české jezdce a tím i obrovský potenciál a to nejen pro náš tým, ale i pro budoucnost českého okruhového sportu,“ říká k výkonu svých svěřenců šéf týmu, pan Josef Křenek.

Slova jezdců:

Tomáš Korený, Gloria C8F: "Slovakia Ring mě příjemně překvapil, okruh i zázemí se mi líbilo, a závody jsem si hodně užil. Okruh je to velice náročný po fyzické stránce, takže závody byly velmi vyčerpávající, ale naštěstí se to obešlo bez výraznějších problémů a nemusel využít velkých únikových zón. Auto bylo skvěle připraveno a vydrželo až do konce, za což díky celému teamu."

Lubor Hanžl, Renault Twingo: "S výsledky závodů na Slovensku jsem spokojen. Okruh jako takový se mi moc líbil, je to hodně zajímavá a náročná trať. Jsem rád, že jsem opět byl na stupních vítězů a stejně tak, že jsem si zlepšil své starty. Byl to hodně povedený víkend a to i díky skvěle připravenému autu. Děkuji všem za podporu a přípravu auta.“

Jaroslav Pospíšil, Formule Renault 2.0: " Na závodech mě zejména potěšila obrovská divácká účast, jde vidět, že Slovensko je na tom, co se týče propagace úplně jinde. To, že se po okruhu proháněly vozy typu Formule 1, GP2, nebo Nascar, byl skvělý nápad. Doufám, že se české okruhy budou inspirovat a v příštích letech se budeme moct těšit na tak skvělou diváckou kulisu. Ze závodního hlediska hodnotím víkend jako úspěšný, dokázali jsme najít poměrně slušnou rychlost a auto bylo po celý víkend v perfektním stavu, nepotkal nás žádný problém. Vinit se můžu akorát z promarněných startů ze slibných pozic, což jsem pak musel dohánět v závodech. Trošku mě mrzí, že jsem i přes dobrou rychlost nedokázal vyhrát alespoň jednu ze dvou jízd, ale dvě druhá místa ve třídě Formula Renault a umístění do desátého místa ve střední Evropě jsou taky skvělým příslibem do příštího závodu v Brně, kam budeme odjíždět s velkým odhodláním bojovat znovu o nejvyšší příčky. Děkuji týmu za přípravu vozu a těšíme se na další podnik."

Závody na Slovakia Ringu udělali tečku za sezónou Lubora Hanžla, který se tak může těšit z konečného třetího místa mezi Juniory Twingo Cupu. Tomáše Koreného a Jaroslava Pospíšila, čeká ještě závěrečný závodní víkend na brněnském Masarykově Automotodromu, kde se pojede ve dnech 18.-20. září.

img-1014_1024x682.jpgimg_6839.jpglaus_47342.jpgfryb6217_1024x682.jpg