Jdi na obsah Jdi na menu
 

Barcelona udělala definitivní tečku za sezónou 2011

 

img_9075.jpg

Na španělském Circuit de Catalunya se ve dnech 16.-17. prosince uskutečnil poslední z náročných "zimních" testů pražského týmu Křenek Motorsport v sezóně 2011. V Barceloně panovalo slunečné počasí, při kterém se rtuť na teploměru vyšplhala na příjemných 17 stupňů Celsia. Testu se účastnily celkem  tři desítky jezdců formulemi Renault 2.0.

 

Při absenci oficiální časomíry jsou k dispozici pouze časy našich pilotů, mezi kterými si počínal nejlépe italský závodník Kevin Giovesi, jemuž stopky naměřily velice slibných 1:43.80. Následovali Mauro Calamia (1:45.50), Rafael Danieli (1:45.60) a Richard Gonda (1:45.90). Jen pro zajímavost dodejme, že hodnota Richardova podzimního kvalifikačního času při závodech Eurocupu představovala 1:46.670, což tehdy stačilo na start z deváté řady.

Šéf týmu, pan Josef Křenek tento závěrečný test shrnul těmito slovy: "Test dopadl velmi dobře a to i přes to, že to tak v sobotu ráno nevypadalo. Hned v první rozjížďce došlo na mnoho kolizí, do kterých se žel připletli i tři naši jezdci. Během necelých pěti minut, jsme tak přišli o tři formule. Však i přesto, že škody byly nemalé, obstáli naši inženýři a mechanici na výbornou a do druhých rozjížděk jsme již vyjížděli opět se čtyřmi auty. Za tento nevídaný výkon bych rád celému týmu dodatečně poděkoval. Výborný výkon pak podali i samotní jezdci: Kevin Giovesi si s náročnou tratí poradil velmi dobře a s dosaženým časem 1:43.80, by se v posledním závodě Eurocupu kvalifikoval jako třetí za Carlosem Sainzem (pro porovnání pole position při posledním závodě v Barcelóně zajel Norman Nato (R-ACE GRAND PRIX) s časem 1.43.693). Svou neustále vzrůstající formu potvrdil opět i Richard, který vylepšil svůj dosud nejlepší dosažený čas o 0,7 vteřiny. Výsledek mohl být ještě lepší ale zrovna, když vyjel na nových pneumatikách do rychlého kola, došlo někde na trati ke kolizi a trénink byl přerušen. Izraelsky pilot Rafael Danieli byl v Barceloně poprvé a dosažený čas 1:45.60 je na nováčka velmi slušný."

Jednalo se poslední test v jehož průběhu se v kokpitech našich formulí vystřídalo několik pilotů. Do Eurocupové sezony 2012 nastoupí za Křenek Motorsport jezdci Richard Gonda (SK), Rafael Danieli (Izrael), Christof von Grünigen (SUI) a Kevin Giovesi (ITA).