Jdi na obsah Jdi na menu
 

Christian Malchárek si z Mostu odváží bod a další cennou zkušenost

4. 9. 2013

fryb2505.jpg

Po sobotním 27. místě z úvodního závodu čekaly na mosteckém autodromu Christiana Malchárka a tým Křenek Motorsport další dva závody formulového poháru Northern European Cup. V tom prvním Christian předčasně odstoupil ve dvanáctém kole z 25. místa a v tom druhém pak po startu ze 34. pozice vybojoval letošní premiérový bod za dvacáté místo.

 

"Po skončení mosteckého závodního víkendu musím sportovně přiznat, že jsem od svého výkonu očekával trochu lepší výsledek. NEC je velice vyrovnaná série, ve které záleží i na to nejmenším detailu. O proti loňskému roku jsem zrychlil téměř o dvě vteřiny, ale na zkušenost většiny stálých účastníků šampionátů to nestačilo," začíná hodnotit uplynulý víkend Northern European Cupu v Mostě Christian Malchárek.

"V prvním závodě jsem kvůli výměně předního křídla dost ztratil a to mi na sebevědomí zrovna nepřidalo. V tom druhém, jsem se dostal mezi předposlední a poslední zatáčkou zadním kolem až za obrubník, což mě rozvlnilo a při pokusu o srovnání formule jsem narazil do bariéry z pneumatik. Dá se říci, že spokojen jsem až se třetím závodem, do kterého jsem startoval ze 34. místa a do cíle dojel na dvacáté pozici, což je určitě méně než jsme já i tým čekal," dodává Malchárek.

Dvacáté místo ze třetího závodu tak Christianu Malchárkovi přineslo do statistik NECu letošní první bod.

"V průběhu celého víkendu jsme s týmovým inženýrem vše analyzovali a výsledky ukázaly, že pokud by se poskládalo maximum ze dvou rychlých kvalifikačních kol podle sektorů, posunulo by mě to na startovním roštu do první patnáctky, což by bylo výborné. Žel na "kdyby" se ani zde nehraje a tak beru tento závodní víkend jako cennou zkušenost a další krok v mé závodní kariéře," zakončuje Christian Malchárek povídání o mosteckém trojzávodě dvoulitrových formulí Renault.