Jdi na obsah Jdi na menu
 

Další tři závody NECu na Oscherslebenu

5. 7. 2012

2.jpg

Formula Renault 2.0 Northern European Cup se přiblížil třetí zastávce v kalendáři sezóny 2012. Po závodech na Hockenheimringu a Nürburgringu přichází na řadu Motorsport Arena Oschersleben, kde se o nadcházejícím víkendu uskuteční Grand Prix města Magdeburgu, v jejímž rámci budou odjety další tři závody Northern European Cupu (NEC).

Zdejší trať měří 3.696 metrů, na kterých je celkem 14 zatáček, včetně dnes již téměř "legendární" pravotočivé zatáčky "u Hotelu". Seznam přihlášených má aktuálně již více než tři desítky jmen, mezi kterými neschází ani jméno slovenského jezdce týmu Křenek Motorsport - Richarda Gondy. Ten na Oschersleben přijíždí s cílem dohnat ztrátu po nevydařeném závodním víkendu na Nürburgringu, kde měl na konci kvalifikace havárii a kvůli zranění zápěstí nemohl nastoupit ani do jednoho ze dvou původně plánovaných závodů. Nyní je zde však další závodní víkend a Gonda cítí velkou šanci na další bodový zisk do tabulky průběžného hodnocení.

Závodní dění na Oscherslebenu odstartují v pátek v 16:30 kvalifikace pro první dva závody. V sobotu jsou na programu dva závody, jejichž starty jsou naplánovány na 10:45 a 16:35. Třetí závod, který bude již v pořadí osmým závodem sezóny, je pak naplánován na neděli v 9:00.

Richard Gonda: „Do Oscherslebenu sa už veľmi teším, je to veľmi kľukatá trať, na ktorej sa ťažko predbieha a veľkú rolu na výsledkoch pretekov bude odohrávať umiestnenie v kvalifikácii. Takisto bude veľmi náročné prežiť prvé kolá po štarte, keďže nás bude na trati opät pomerne veľa. Počas víkendu sú na programe až tri preteky, takže to bude neľahké podujatie pre mňa aj pre tím. Dúfam, že zranenie z Nürburgrignu ma nebude obmedzovať a verím, že konečne potvrdíme náš potenciál.“

Aktuální informace o dění na Oscherslebenu můžete sledovat na týmovém facebooku.

Časový harmonogram:
Pátek 6. července
16:30 - kvalifikace

Sobota 7. července
10:45 - 1. závod
16:35 - 2. závod

Neděle 8. července
9:00 - 3. závod

Sezóna 2012:
19/22 duben Hockenheim
21/23 červen Nurburgring
5/8 červenec Oschersleben
2/5 srpen Assen
23/26 srpen Red Bull A1 Ring
1/2 září Most
20/23 září Zandvoort
11/14 října Spa - Francorchamps