Jdi na obsah Jdi na menu
 

Do sezóny 2016 nastoupí tým Křenek Motorsport se dvěma vozy Seat León Cup Racer

13. 11. 2015

fryb5814_1200x800.jpg

ETCC sezona 2016 přináší řadu novinek, včetně nového technického předpisu TCN2.

Šéf týmu Josef Křenek věří, že nový předpis zásadně přispěje ke zlepšení celého šampionátu: "Nový předpis umožňuje účastníkům ETCC závodit na podobné úrovní jako dosud ale s daleko nižšími náklady. Snížení nákladů je jediná správná cesta a jsem rád, že to tak vidí i organizace ETCC. Jsem přesvědčen, že tím tak brzy naváže na legendární úspěchy Mistrovství Evropy cestovních vozu ze 70. a 80. Let,“ těmito slovy okomentoval Josef Křenek připravované změny v ETCC

Čtyři ze šesti závodů se pojedou spolu s WTCC (Le Castellet, Slovakia Ring, 24h Nürburgring a Villa Real) a po třech letech se finále vrátí zpět do Imoli. O zbylém závodě se ještě rozhode mezi Magny Cours, Brnem a Zolderem.

Křenek Motorsport nasadí dva vozy Seat Leon nové TCN2 specifikace, které budou pilotovat Petr Fulín a Christjohannes Schreiber ze Švýcarska. O nasazení třetího vozu se rozhodne do konce letošního roku.

„Christjohannese znám již z jeho působeni v Clio Cupu Bohemia, kde svou zavodni karieru odstartoval a jsem velmi rád, že bude pokračovat v našem zavodním týmu. V posledních letech se velmi vypracoval a v poli Clio Cup patřil vždy k těm nejlepším. Jsem si jistý, že spolu s Petrem Fulínem budou patřit k nejlepším a na spolupráci se velmi těším,“ říká Josef Křenek o novém jezdci pražského týmu.

"S Cliem jsem toho zažil již mnohé a o přesunu do jiného šampionátu jsem přemýšlel téměř po celou letošní sezónu. Mám za sebou pár dobrých let, v jejichž průběhu jsem se mnohému naučil. Nyní cítím, že je ten správný čas posunout se opět o kousek dále a podívat se po nové výzvě. V minulosti jsem s panem Křenkem vedl několik rozhovorů o ETCC. Jeho tým disponuje kvalitním zázemím a vysokou kvalitou, takže konečné rozhodnutí bylo poměrně snadné," řekl Christjohannes Schreiber po podpisu kontraktu na sezónu 2016.

A jaké jsou ambice tohoto mladého Švýcara pro první rok v ETCC?

"Pro první sezónu nemůžu mít žádná velká očekávání. Úroveň jezdců v ETCC je hodně vysoká a já se toho budu muset hodně naučit. Čeká mne také nové auto a nové tratě, takže to bude opravdu velká výzva, na kterou se moc těším," prozrazuje Christjohannes Schreiber.

"Na novou sezónu se moc těším. Teď jsme v období, kdy je stará sezóna pryč a nová je daleko, ale mám radost, že do týmu přichází další mladý a talentovaný jezdec. S Christjohannesem jsem se ještě neviděl, ale slyšel jsem o něm jen to nejlepší a tak se těším na společnou přípravu. V minulosti se nejednou potvrdilo, že při dvou stejných autech se data sbírají mnohem lépe a rychleji, takže věřím, že v příštím roce budeme opět o něco silnější," těmito slovy přivítal dvojnásobný vítěz ETCC Petr Fulín svého nového týmového kolegu.

fryb0071_3543x2362.jpg