Jdi na obsah Jdi na menu
 

Do týmové garáže dorazila nová Formule Renault

6. 3. 2013

fotka--2-.jpgGaráž týmu Křenek Motorsport se na počátku tohoto týdne rozrostla o nový závodní vůz a sice Formule Renault 2.0 specifikace 2013.

"Jedná se o v pořadí již třetí verzi tohoto monopostu. Zásadní změna byla udělána v oblasti aerodynamiky, což by se mělo projevit především v pomalých zatáčkách a tím také na opotřebení pneumatik," říká o novém vozu šéf týmu, pan Josef Křenek.

S touto novou týmovou akvizicí bude v letošní sezóně startovat slovenský pilot Christian Malchárek ve vybraných závodech Northern European Cupu a ve vybraných závodech DIVIZE 2 Středoevropského zónového mistrovství v jehož rámci se pojede také o body do MMČR.

Na voze se nyní intenzivně pracuje tak aby bylo vše připraveno k prvnímu funkčnímu testu, který se uskuteční ve dnech 26.-27. března na německém Hockenheimringu. Na stejném okruhu se pak ve dnech 5.-7. dubna uskuteční také první závodní víkend letošní sezóny.

V úterý byla již také odlita závodní sedačka pro Christiana, který při této příležitosti řekl: "Po velmi příjemné zkušenosti z minulé sezóny, kdy jsem měl možnost vyzkoušet si závodu NECu u týmu Křenek Motorsport, mám i letos možnost testovat a startovat při vrcholných evropských podnicích a to navíc s úplně novým modelem Formule Renault 2.0. Prozatím jsou v plánu závody na Hockenheimringu a Nürburgringu, po kterých se rozhodneme jak budeme dále pokračovat. Mám za sebou poměrně náročnou zimní přípravu, kdy jsem pracoval na fyzičce a na snížení hmotnosti. Cílem pro letošní rok je testovat, závodit a hlavně pak získávat zkušenosti v konkurenci těch nejlepších evropských závodníků ."