Jdi na obsah Jdi na menu
 

Druhé dějství ETCC obstará "domácí" podnik na Slovakia Ringu

13. 4. 2016

12891105_1285096888171134_1274118400999868922_o.jpg

Po úvodním úspěšném podniku na francouzském Paul Ricard pokračuje šampionát FIA ETCC u našich východních sousedů na Slovakia Ringu.

Vzhledem ke skutečnosti, že v letošním kalendáři ETCC schází závodní víkend v Brně, tak slovenský podnik představuje pro pražský tým Křenek Motorsport domácí závod, kam tým i jezdce přijede podpořit spousta přátel a partnerů.

Pro tým a Petra Fulína to bude již páté zastavení s ETCC na tomto krásném, moderním okruhu: "Slovakia Ring představuje vždy velkou výzvu. Mám ten okruh moc rád a každoročně se sem těším. Myslím, že nás čeká náročný víkend, ve kterém bych rád navázal na dobré výsledky z prvního podniku ve Francii. Na druhé straně se ale také obávám toho, že paní štěstěna je vrtkavá a že má vítězná šňůra na tomto okruhu jednoho dne skončí," říká Petr Fulín, který dokázal zvítězit ve všech čtyřech předchozích podnicích.

Více již k nadcházejícímu víkendu říká šéf týmu, pan Josef Křenek: "Z Le Castellet jsme odjeli rovnou na Slovakia Ring a tak nové vozy stále ještě nebyly u nás v dílně. Veškerá příprava, stejně jako opravy nehod z Francie, se musí provést na místě a tak bude opět nutná i improvizace."

"Výsledky z prvních závodů jsou slibné, nesmíme ale usnout na vavřínech a i nadále tvrdě pracovat. Hondy jsou velmi silné a díky úspěchu v Le Castellet musíme do vozu Petra Fulína přidat 42 kg závaží. Slovakia Ring je naším domácím závodem a okruh velmi dobře známe. Na závody se velmi těšíme a zajisté se pokusíme o co nejlepší výsledek. Sezóna je ale ještě dlouhá a každý bod se bude počítat. Za daných okolností bude tedy hlavní prioritou závody především dokončit," dodává Josef Křenek.

Vedle Petra Fulína a Chistjohannese Schreibera si na Slovensku představí také junior týmu Křenek Motorsport, Tomáš Korený, který díky spolupráci s týmem Ravenol Motorsport startuje s Fordem Fiesta ve třídě S1600. Korený dokázal v úvodním závodě ve Francii vystoupat na stříbrný stupínek a na tento výsledek by rád navázal i tento víkend na Slovakia Ringu.

Slova jezdců:

Petr Fulín: "Francie ukázala jak moc je letošní pole vyrovnané. Na Slovensku bude moje auto o 42 kilo těžší, což mne staví do drobné nevýhody. Slovenský okruh však velice dobře znám a tak udělám vše proto, abych si domů odvezl co nejvíce bodů. V kalendáři následují dva důležité a obtížné podniky. Nordschelife, obtížná trať na které jsem startoval naposledy před pěti lety a portugalský městský okruh Vila Real, takže jakákoliv bodová rezerva bude dobrá."

Christjohannes Schreiber: "Slovakia Ring patří mezi mé oblíbené okruhy a tak se na tyto závody velice těším. Již jsem tam zajel pár dobrých závodů a tak doufám, že se mi tam podaří zlepšit mé výkony a připsat si nějaký dobrý výsledek. Nyní již znám o něco více auto i tým, což mi jistě pomůže. V každém momentě se pokouším odvést na trati to nejlepší a ne jinak tomu bude i tentokráte."

Tomáš Korený: "Na Slovensko se těším, je to pro nás asi nejbližší trať a bude tam pro mě největší podpora. Můj cíl bude zopakovat pódium, jelikož teď víme, že je to v našich silách a doufám, že budeme jen zrychlovat. Trať znám moc dobře z loňského ESET V4 Cupu, takže vím co čekat, navíc je delší než ve Francii, takže by mělo být víc místa na trati, s tím jsem se potýkal hlavně v kvalifikaci na minulý závod."

Harmonogram závodního víkendu na Slovakia Ringu:

pátek 15. dubna
09:55 - 1. test - 60 min
14:40 - 2. test - 60 min

sobota 16. dubna
09:30 - free practice - 45 min
12:10 - qualifying - 30 min

neděle 17. dubna
10:00 - Race 1 - 9 kol
11:05 - Race 2 - 9 kol

areal-prazdne-da1_mala.jpg