Jdi na obsah Jdi na menu
 

Druhý start v letošním ročníku 24H Series přinesl druhé pódium

12. 10. 2015

12140015_1057926764219411_809429484381740300_o.jpg

Dvanáct hodin závodu, 52 startujících posádek, více než 200 jezdců a dalších 400 členů týmů ... to jsou jen některá základní fakta letošního Epilogu.

Tradiční závěrečný závod roku, brněnský Epilog se od letošního roku zařadil do kalendáře mezinárodní vytrvalostní série 24H Series a to jako ten nejdůležitější, závěrečný podnik.

Při atmosféře, kdy si při šesti stupních celsia našlo do areálu Masarykova brněnského Automotodromu cestu více než 8.000 diváků, se představila také posádka týmu Křenek Motosport, kterou tvořilo kvarteto Martin Jerman, Filip Sajler, Tomáš Vavřinec a Mike Utsch.

Jezdci modrožlutého Renaultu Clio, o jehož přípravu se postaral partnerský tým Steibel Motorsport, se do závodu kvalifikovali třetím nejrychlejším časem třídy A2 a v průběhu dvanáctihodinového dramatu dokázali své postavení o jednu příčku vylepšit.

V průběhu těchto 12-ti hodin dokázala česko-německá čtveřice objet 251 okruhů (celkem 1.356,1km) a v cíli závodu nestačili pouze na posádku švýcarského týmu Presenza.eu Racing, jehož jezdci Stefan Tanner, Luigi Stanco a Klaus Kresnik, startovali také s vozem Renault Clio.

„Tento výsledek předčil veškerá naše očekávání. Před závodem jsme si říkali, že když budeme mít hodně štěstí, mohli bychom se pódiu hodně přiblížit, ale ve druhé místo snad nikdo nedoufal. Byla to vytrvalostní premiéra pro většinu z nás a musím říci, že jsme si to pořádně užili. Vše fungovalo jako na drátkách a až na defekt a krátkodobý výpadek displeje jsme neměli žádný technický problém. Chci poděkovat kolegům a celému týmu za skvěle odvedenou práci, byl to opravdu velký zážitek,“ řekl po skončení závodu nejzkušenější z tria českých jezdců Martin Jerman.

"Po celou dobu závodu jsem byl informován o průběhu závodu a poslední hodiny jsem sledoval na livetimingu. Velký dík a velká gratulace týmu Steibel Motorsport a všem našim jezdcům. Třetí místo v Dubaji, nyní druhé místo v Brně, asi bychom měli přemýšlet o dalším závodě v příštím roce. Gratuluji také týmu Scuderia Praha k perfektnímu výkonu a skvělému vítězství, stejně tak i ostatním úspěšným českým posádkám." taková byla reakce pana Josefa Křenka na konečné výsledky letošního Epilogu.