Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dvanáct perných dnů ...

18. 6. 2015

_prg0228.jpg

... tak nějak by bylo možno ve zkratce popsat aktuální dění u týmu Křenek Motorsport.

Pro jezdce Petra Fulína a Michala Matějovského začala sezóna již před sedmi týdny na Hungaroringu. Po dlouhé závodní pauze však týmová karavana vyráží na šňůru, v jejímž průběhu bude ujeto více než 3.300 civilních kilometrů.

Vše začalo dnešním funkčním testem na brněnském Masarykově okruhu, kde se oba jezdci mimo samotného ježdění věnovali také fotografování na propagační materiály pro zářijový závodní víkend, jehož dějištěm bude právě Automotodrom Brno.

_prg0207.jpg

"Dnešní test posloužil jako funkční test před nadcházejícími závody na Slovensku. Zajeté časy nejsou až tak důležité, šlo především o kontrolu techniky a vyzkoušení několika různých variant nastavení podvozku Seata Petra Fulína," říká při odjezdu z Brna šéf týmu, pan Josef Křenek.

Z Brna tým přejíždí na Slovakia Ring, odkud po víkendových závodech zamíří k dalšímu podniku do Francie na okruh Paula Ricarda.

"Čekají nás dva podniky, které na sebe bezprostředně navazují. To vždy, už jen z logistických důvodů, není úplně jednoduché. Dnešní test ukázal, že jsou jezdci i auta dobře připraveni a tak doufám, že s trochou štěstí vše zvládneme," dodává Josef Křenek.

Slova jezdců:

Michal Matějovský - BMW 320si (TC2): "Od Maďarska je to už hodně dlouhá doba a tak jsem se do auta už hodně těšil. Na Slovensko jedu s těsným vedením jediného bodu a tak bych byl moc rád, pokud by se mi podařilo tento náskok o něco navýšit. Trať na Slovakia Ringu mám rád, ale nikdy se mi zde moc nedařilo v kvalifikaci a tak věřím, že se mi to v letošním roce podaří prolomit. No, a pokud by se pak podařilo vyhrát oba dva naše závody, tak by to bylo naprosto skvělé. Teď ale nechci vůbec předbíhat, vše je teprve před námi."

Petr Fulín - Seat Leon Cup Racer (Single Make Tropy): "Závody na Hungaroringu potvrdily, že zde není slabších soupeřů. Všichni byli velice vyrovnaní a rozhodovali desetiny vteřiny. Na Slovensku se dá čekat něco podobného, zvláště když se startovní listina rozrostla o další dvě auta. My jsme na Slovensku již testovali na začátku dubna. To však bylo ale zcela jiné počasí a tehdejší časy, tak nejsou zcela relevantní a o skutečném stavu tak napoví až páteční testy. Tak jako před každým závodem jsem ale připraven pořádně zabojovat a tak věřím, že se nám podaří zajet dobrý výsledek i když vím, že to nebude vůbec snadné."

Počínání Michala Matějovského a Petra Fulína můžete v průběhu celého víkendu sledovat na týmovém webu, facebooku a livetimingu.

Časový harmonogram závodního víkendu na Slovakia Ringu:

Pátek 19. června
11:35 - 1. test - 45 min
14:45 - 2. test - 45 min

Sobota 20. června
08:55 - volný trénink - 30 min
16:10 - kvalifikace - 30 min

Neděle 21. června
08:15 - warm-up - 15 min
10:05 - 1. závod
11:10 - 2. závod

_prg0277.jpg