Jdi na obsah Jdi na menu
 

Faro je zpět

9. 5. 2017

img_2840.jpg

Legendární česká autodráha Faro, která v minulosti zdobila nejeden dětský pokojíček se po několika leté pauze vrací zpět na český trh.

„Po pár letech útlumu se nám podařilo najít silného stragického partnera, s nímž se nám podařilo obnovit výrobu a další vývoj jediné české autodráhy,“ říká pan Roman Kysela, jednatel společnosti FAROfactory s.r.o. (www.autodraha-faro.cz)

„Jsem moc rád, že mohu oznámit nejen přípravu nových kompletů, ale především také nových modelů, které jsou úzce spjaty s českou okruhovou scénou,“ dodává Robert Kysela.

A to ještě není vše. V těchto dnech byla totiž zahájena dlouhodobá výstava v pražském Království železnic, kde má FARO novou, unikátní expozici. Mimo modelů a komponent z dob dávno minulých jsou zde k vidění soudobé a také již zmíněné připravované závodní modely, jimž vévodí model Formule Gloria C8F. Jedná se o věrné repliky monopostu, které v roce 2010 začal v českém národním mistrovství nasazovat pražský tým Křenek Motorsport.

V kokpitech těchto strojů se v průběhu let postupně na dráze vystřídala celá česká juniorská špička. Jmenujme alespoň Jana Skálu, Gabrielu Jílkovou, Tadeáše Zpěváčka, Petra Fulína jr., bratři Tomáš a Jan Kašpárek, či Lukáš Hanžl.

A právě se jménem tragicky zesnulého Lukáše Hanžla je spojena i jedna z nejatraktivnějších částí celé expozice. Jedná se o funkční dráhu pro čtyři autíčka jejíž součástí je i skutečná Formule Gloria C8F se kterou Hanžl startoval v okruhovém MMČR. K vidění je zde i jeho kombinéza, helma a celá řada nádherných trofejí. 

„S autodráhou FARO spolupracujeme již řadu let a jsem rád, že po formuli FiKS přibude v sortimentu FARO další formule. S vozy Formula Gloria C8F závodíme od roku 2010 a mnoho mladých pilotů s nimi získalo své první zkušenosti a úspěchy. Zároveň jsem rád, že výstava poslouží ke vzpomínce na Lukáše, který na Glorii najezdil nejvíce kilometrů a který nám stále chybí,“ říká šéf týmu Křenek Motorsport, pan Josef Křenek, jehož tým je zároveň technickým partnerem výstavy.

Návštěva Království železnic tak může v těchto týdnech nabídnout opravdu nevšední zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný správný motoristický fanda.

Více o výstavě naleznete na oficiálním webu a facebooku:
Prezentace projektu
http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/aktualne/aktuality-a-novinky/
https://www.facebook.com/KralovstviZeleznic/?fref=ts