Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fulín dovršuje kvalifikační hattrick

18. 5. 2013

 

_mg_2516.jpg

Po vítězných kvalifikacích v Monze a na Slovakia Ringu, vítězí Petr Fulín také v dnešní slunečné kvalifikaci na Salzburgringu.

Jezdec týmu Křenek Motorsport zajel ve třetím rychlém kole se svým BMW 320 si čas 1:30.537 a o 33 tisícin vteřiny porazil ukrajinského závodníka Igora Skuze se Seatem.

Fulínův týmový kolega Michal Matějovský vyrazí do závodu ze sedmého místa, kam jej zařadil čas 1:30.868.

Jaromír Štádler, který do bojů v ETCC zasáhnul letos poprvé, zajel nejrychlejší kolo za 1:34.594 a jeho červenočerný SEAT tak bude zítra v 15:20 stát na roštu prvního závodu v jedenácté řadě.

Letmý pohled do výsledkové listiny prozrazuje, že rakouští diváci shlédli letošní nejvyrovnanější kvalifikaci. Do jedné vteřiny se vešlo hned 13 jezdců, přičemž čtyři nejrychlejší dělilo pouhých 0,108s.

Petr Fulín: "Dnes to bylo těsné a dá se říci, že se štěstím. Čas 1:30.537 jsem zajel ještě na starých pneumatikách. V mém nejrychlejším kole, kdy jsem jel na nových pneumatikách, jsem v posledním sektoru mírně kolidoval s jedním ze Seatů. Myslím, že dnes bylo v mých silách zajet ještě lepší výsledek, ale na druhé straně jsem rád, že nám ten první čas stačil na zisk pole position."

Michal Matějovský: "Z výsledku kvalifikace jsem trochu zklamaný. Jiným pohledem však musím říci, že jsem rád, že ta ztráta na čelo není nijak velká. Zítra půjde především o to neudělat chybu a pokud se mi podaří odstartovat tak jako se mi to povedlo na Slovensku, tak by to mohlo stačit na dobrý výsledek."

Jaromír Štádler: "Je to můj první letošní závod. Zdejši trať se mi líbí, jen se trochu peru s posledním sektorem, kde poměrně hodně ztrácím. Zítra je však nový den a já udělám vše proto aby z toho byl co nejlepší výsledek."

Josef Křenek: "Salzburgring je relativně krátká trať a tak je při třiceti startujících obtížné zajet čisté kolo. Využitím slip streamu zde lze získat i půl vteřiny, takže je to také hodně o štěstí. Když vezmeme v potaz, že zde Michal Matějovský jel poprvé, Petr Fulín měl v nejrychlejším kole v posledním sektoru kolizi s Malevem a Jaroslav Štádler jede letos první závod, tak musíme být s dosaženými výsledky spokojeni. Děkuji jezdcům a celému týmu za jejich vysoce profesionální výkon a nasazení."

Výsledky kvalifikace FIA ETCC na Salzburgringu - link