Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fulín si na Slovakia Ringu vybojoval druhé pole position sezóny

27. 4. 2013

 

pr.jpg

 

Petr Fulín si na Slovakia Ringu vyjel svou druhou letošní Pole position.

Jezdec týmu Křenek Motorsport zajel nejrychlejší kolo za 2:16.220 a s náskokem 0,494 zvítězil, před domácím jezdcem Maťo Homolou (oba BMW 320si). Třetí nejrychlejší čas 2:17.153 si připsal Aurelien Comte se Seatem.

"Za vítězství v kvalifikaci jsem pochopitelně rád. Zajetý čas dobrý a myslím, že odpovídá doposud předváděným výsledkům. Před zítřkem však mám stéle mírné obavy z problému u lambda sondy, se kterým se potýkáme již od včerejška. Do toho navíc zasáhla změna ohledně počtu používaných pneumatik a tak si myslím, že druhá polovina zítřejších závodů pro nás bude hodně těžká," tak zněla slova Petra Fulína po skončení kvalifikace na tiskové konferenci.

Kvalifikační snažení druhého jezdce týmu Josefa Křenka, Michala Matějovského skončilo hned v průběhu prvního rychlého kola, kdy se Michal ocitnul po výjezdu ze zatáčky, za druhým horizontem mimo trať. Michal to později popsal slovy: "Za druhým horizontem jsem byl na výjezdu z té táhlé zatáčky trochu rychlejší, auto se mi rozvlnilo a po ztrátě kontroly jsem se ocitnul hluboko v kačírku. Je to velká škoda, nicméně nyní se již soustředím na zítřejší závod, ve kterém se pokusím dostat co nejvíce dopředu."

Program slovenského závodního víkendu šampionátu FIA ETCC bude pokračovat v neděli ráno warm-upem (8:15), po kterém bude v 11:35 a ve 12:40 následovat třetí a čtvrtý závod sezóny 2013.

Výsledky kvalifikace FIA ETCC na Slovakia Ringu - link

Odkazy:
www.krenek.cz
www.matejovsky.cz
www.the22fulda.com
Facebook

fryb2418.jpg

 

fryb9695.jpg