Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fulín vítězem závodního víkendu na Slovakia Ringu, Matějovský bronzový!

28. 4. 2013

 

fulin_etcc-slovakiaring-2013_fryb0332.jpg

 

Jezdci týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín a Michal Matějovský, vybojovali na Slovakia Ringu první a třetí místo v šampionátu FIA ETCC.

Svou rychlost prokazovali jezdci týmu Křenek Motorosport na Slovakia Ringu již od úvodních jízd a ne jinak tomu bylo i v nedělních závodech. V tom prvním zvítězil Petr Fulín způsobem start-cíl, před Maťo Homolou a Michalem Maťejovským. Fulín startoval s pole position, kterou udržel i po hrozivě vypadající skrumáži v první zatáčce a pak již nikým neohrožován směřoval za svým dalším vítězstvím. To cesta Michala Matějovského k prvnímu pódiovému umístění letošní sezóny byla o poznání složitější. Michal po včerejší nevydařené kvalifikaci startoval do závodu ze samotného konce startovního roštu a cesta ke třetímu místu v cíli tak vedla přes více než dvě desítky soupeřů!

Na startu druhého závodu se otáčela osmička nejrychlejších jezdců, což znamenalo, že Matějovský startoval ze třetí řady a Fulín ze čtvrté. Po průjezdu první zatáčky již jezdcům týmu Josefa Křenka patřilo čtvrté a jedenácté místo. Stíhací jízda tak v tomto závodě čekala Petra Fulína, který po hromadné nehodě v prvním závodě upřednostnil v nájezdu do první zatáčky bezpečný průjezd, před rychlým průletem.

"Před závodem jsme si řekli, že nejdůležitější jsou body a tomu jsem také podřídil průjezd první zatáčky, kde se na mě tlačil Romanini a Skuz. Sice jsem lehce ztratil, ale bylo to lepší než vézt domů rozbité auto," popisuje úvod druhého závodu Petr Fulín.

V průběhu závodu předjeli Matějovský s Fulínem všechny své soupeře a dostali se až na záda domácího Maťa Homoly. V závěrečné fázi závodu měl lepší výchozí pozici Petr Fulín, nicméně na předjetí Homoly to však již nestačilo, a tak bylo pořadí v cíli druhého závodu následující: Homola, Fulín, Matějovský, Andrina Gugger a pětici nejrychlejších jezdců kategorie S2000 uzavřel Ital Diego Romanini.

V celkovém hodnocení víkendu, pak zvítězil Petr Fulín, před Maťo Homolou a Michalem Matějovským, což znamenalo, že stejně jako v loňském roce zazněla na Slovakia Ringu po závodech ETCC česká hymna. Petr Fulín si mimo vítězství na své konto připsal rovněž autorství nejrychlejších časů v obou závodech. V tom prvním to byl čas 2:16.496 a v tom druhém 2:16.888.

Šampionát FIA ETCC bude pokračovat již za tři týdny na rakouském Salzburgringu, kde se o víkendu 18.-19. května uskuteční 5. a 6. závod.

Petr Fulín:

warm-up - 2.15.461
1. závod - 1. místo
2. závod - 2. místo
 

"Byl to náročný víkend, ve kterém se mi podařilo až na jednu výjimku vyhrát všechny měřené jízdy. Ze Slovenska tak mohu odjíždět maximálně spokojen a navíc s pocitem, že jsem si to tu mimořádně užil. Tým odvedl skvělou práci, za kterou jim chci moc poděkovat a stejně tak i všem partnerům a přátelům, kteří nás sem přijeli podpořit."

Michal Matějovský:

warm-up - 2:17.332
1. závod - 3. místo
2. závod - 3. místo

"Po včerejší nepovedené kvalifikaci jsem do závodu nastupoval s vědomím, že pro dobrý výsledek bude třeba odvést maximum možného. To se nakonec také podařilo a já se po stíhací jízdě dostal ze samotného konce roštu až na pódium. Díky dvěma třetím místům se mi podařilo dotáhnout na čelo tabulky průběžného hodnocení, což byl také jeden z mých cílů pro tento víkend. Děkuji týmu, partnerům a fanouškům za podporu a za atmosféru, kterou zde vytvořili."

Josef Křenek: „Skončený víkend nelze hodnotit jinak než pozitivně. Slovakia Ring je náročná a nádherná trať s vynikající atmosférou. Jezdci i celý tým pracovali s vysokým nasazením, díky čemu se nám podařilo dosáhnout takto dobrého výsledku.“

Výsledky:
1. závod -
link
2. závod -
link 

fulin_etcc-slovakiaring-2013_mg_2629.jpg

fulin_etcc-slovakiaring-2013_fryb9406.jpg

 

matejovsky_etcc-slovakiaring-2013_fryb9652--2-.jpg

 

fulin_etcc-slovakiaring-2013_fryb7213.jpg