Jdi na obsah Jdi na menu
 

Fulín vybojoval 1. a 2. místo a z Monzy odjíždí jako leader šampionátu

24. 3. 2013

 

fulin_etcc-monza-2013_fryb1146.jpg

Fulín si z Monzy odváží Celkem 21 bodů, Matějovský v obou závodech atakoval umístění v TOP 5.

Za vytrvalého a silného deště se dnes v italské Monze uskutečnily první dva závody letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů. Do těchto závodů zasáhli také jezdci pražského týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín a  Michal Matějovský.

V prvním závodě si Petr Fulín dojel pro body za druhé místo, když v souboji s klimatickými podmínkami a hustým provozem na trati nestačil pouze na Petera Rikliho s Hondou. Michal Matějovský byl v cíli desátého kola klasifikován na 7. místě sedmém.

Pro druhý závod si na roštu prohodila pořadí osmička nejrychlejších jezdců z prvního závodu. To znamenalo, že Fulín startoval ze čtvrté pozice a Michal Matějovský z místa šestnáctého. Oběma se podařilo výborně odstartovat a na mokru si udržet své startovní pozice. Michal Matějovský se ve druhém kole dostal do hodin, pak již však až do konce závodu postupně zrychloval a cílem projel na výborném 6. místě. Krizový moment si při nájezdu do třetího kola vybral i Petr Fulín a to když jej při nájezdu do Prima Variante trefil Jordi Oriola, který se po smyku a následném střetu s bariérou neřízeně vracel zpět na dráhu. Naštěstí to odnesl jen zadní nárazník Fulínova BMW a ten se pak již mohl jen soustředit na předjetí před ním jedoucího Christiana Fischera. To se také o kolo později podařilo a získanou první pozici Fulín uhájil až do odmávnutí šachovnicového praporu.

Fulín se tak s 21 body stal celkovým vítězem úvodního závodního víkendu, což zároveň znamená také průběžné vedení v hodnocení šampionátu. Jako bonus navíc si pak odváží autorství nejrychlejších závodních kol v obou závodech. V prvním to byl čas 2:25.028 a ve druhém 2:25.020.

Petr Fulín:
1. závod - 2. místo
2. závod - 1. místo

„Rád bych poděkoval všem členům našeho týmu. Všechno po celý víkend šlapalo a jediným problémem tak byla pouze nepřízeň počasí. Na všem špatném je však třeba hledat i něco dobrého a to je v tomto případě především to, že se nám podařilo porazit mnohem zkušenější týmy a přitom nasbírat i tolik potřebná mokrá data.“

Michal Matějovský:
1. závod - 7. místo
2. závod - 6. místo

„Na začátku jsem jel trochu nejistě, protože dnes se oproti předchozím dnům dost změnili podmínky.  První závod byl pocitově o něco horší, ve druhém už jsem zrychloval a myslím si, že kdyby byl závod o jedno dvě kola delší, mohl jsem se posunout trochu výše i ve výsledkové listině. Děkuji celému týmu a těším se na další závody a testování.“

Josef Křenek, šéf týmu:

„Myslím, že po úvodním víkendu můžeme být jedině spokojeni. Podařilo se nám předvést výborný výsledek a skvěle tak vstoupit do letošní sezóny. Rád bych pochválil oba naše piloty za předvedený výkon a stejně tak i všechny členy našeho týmu.“

Výsledky:
1. závod -
link
2. závod -
link

Druhé kolo Evropského poháru cestovních vozů se uskuteční o víkendu 28.-29. dubna na Slovakia Ringu nedaleko Bratislavy.

Pořadí po prvních dvou závodech:
1. Petr Fulín - 21 bodů
2. Christian Fischer - 14b
3. Peter Rikli - 10b
4. Mikhail Grachev - 8b
5. Oleg Petrikov - 8b
6. Adriana Gugger - 8b
7. Dušan Borkovič - 7b
8. Michal Matějovský - 5b
9. Maťo Homola - 2b
10.  Roland Hertner - 1b

Odkazy:
www.krenek.cz
www.matejovsky.cz
www.the22fulda.com
Facebook

matejovsky_etcc-monza-2013_fryb0532.jpg

fulin_etcc-monza-2013_fryb1048.jpg

fulin_etcc-monza-2013_fryb1243.jpg