Jdi na obsah Jdi na menu
 

Gonda si z Oscherslebenu přivezl dalších 8 bodů

9. 7. 2012

0810.jpg

O uplynulém víkendu se na německém Oscherslebenu uskutečnil třetí závodní víkend Northern European Cupu. Ve třech závodech se v průběhu tohoto víkendu představilo celkem 28 jezdců z 19ti zemí, mezi kterými nescházel ani jezdec týmu Křenek Motorsport, Richard Gonda.

V pátek se tým potýkal s drobnými problémy s elektronikou a Gonda tak stihnul pouze jeden volný trénink. V kvalifikaci již bylo vše v pořádku a Gonda si v její první části vyjel start z 10. pozice. V zaváděcím kole prvního závodu se však opět projevil problém s elektronikou a Gonda tak musel z prvního závodu odstoupit. Výsledky tohoto prvního závodu určovaly pořadí na roštu třetího závodu, což znamenalo, že ve zbývajících dvou závodech čekal tým start z konce startovního roštu.

Toto pro Gondu představovalo velkou výzvu, které se zhostil s odhodláním a odměnou mu byl zisk osmi bodů za 19-té a 15-té místo. V sobotním odpoledním závodě se Richard výborně chytil spolu se Steijnem Schothorstem (ManorMP Motorsport) a společně se prokousávali celým polem kupředu. V cíli 17. kola byl klasifikován na 19-té pozici se ztrátou 39 vteřin na vítězného Joshe Hilla (Fortec). V posledním závodě, který se jel v neděli ráno pak Gonda předvedl svůj nejlepší výkon a skončil na výborném 15. místě.

Po závodech na Oscherslebenu tak má Gonda na svém kontě celkem 15 bodů, za což mu ve čtyřicetičlenné tabulce průběžného hodnocení aktuálně patří 32. místo.  Na jezdce nyní čeká čtyřtýdenní přestávka, po které se opět sejdou v nizozemském Assenu, kde se o víkendu 2.-5. srpna pojede 9tý a 10tý závod letošní sezóny.

Josef Křenek: "Byl to náročný závodní víkend, počasí se neustále měnilo a nikdo nevěděl dopředu, zda se pojede na suchých či mokrých pneumatikách. Ke všemu jsme měli problémy s technikou a museli do závodu nastoupit z posledního místa. Oschersleben je náročný okruh a ke všemu se na něm ani nedá moc dobře předjíždět, o to více musíme výsledek Richarda ohodnotit. Zajížděl stejné časy jako špička závodu a přitom předjel polovinu kvalitního startovního pole. Dík patří i technikum Renault Sport a našim mechanikům, nezpanikařili a v klidu technicky problém analyzovali a odstranili."

Výsledky závodů na Oscherslebenu:

1. závod - link
2. závod - 
link
3. závod - 
link

Sezóna 2012:
19/22 duben Hockenheim
21/23 červen Nurburgring
5/8 červenec Oschersleben
2/5 srpen Assen
23/26 srpen Red Bull A1 Ring
1/2 září Most
20/23 září Zandvoort
11/14 října Spa - Francorchamps