Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdce týmu Křenek Motorsport přišlo do Brna podpořit 14.000 diváků

7. 9. 2015

balc3697.jpg

Brněnský Masarykův Automotodrom byl o uplynulém víkendu svědkem letošního čtvrtého podniku šampionátu FIA ETCC. V průběhu dvou víkendových dnů si do ochozů brněnského Automotodromu našlo cestu více než 14.000 diváků, kteří shlédli další povedené představení jezdců týmu Křenek Motorsport Michala Matějovského a Petra Fulína.

Jezdci týmu Josefa Křenka přijeli do Brna s cílem bodovat a vytvořit si tak co nejlepší výchozí pozici pro zbývající dva závody v Zolderu a Perguse. Mimo to si pozvali do zázemí brněnského paddocku celou řadu hostů, z čehož pramenila také celá řada mimozávodních aktivit.

"Závody na domácí půdě mají vždy velice zvláštní atmosféru. Do Brna se na nás přijelo podívat hodně přátel a partnerů, kterým jsme v průběhu soboty a neděle ukázali co vše, obnáší jeden závodní víkend. Mimo klasického závodního režimu došlo také na taxi jízdy a spoustu příjemných rozhovorů." řekl po skončení nedělního programu Michal Matějovský.

Matějovský si v Brně na své konto připsal další závodnický Grand slam, když ve své třídě TC2 ovládnul oba testy, kvalifikaci a nakonec i oba závody.

"V průběhu obou dnů jsme měli dobrou rychlost a ve všech jízdách se nám dařilo porážet i jezdce ze silnější kategorie TC2. Pro druhý závod se mi podařilo získat pole position, díky čemuž jsem si užil i souboje s pohárovými Seaty," dodal spokojeně jezdec bílého BMW s národní trikolorou na kapotě.

O něco méně důvodu k radosti měl jeho týmový partner Petr Fulín. Ten si v prvním závodě dojel pro body za výborné třetí místo. V průběhu tohoto závodu však rozbil letící kamen od Borkovičova vozu pravé přední okno a ke všemu praskl v posledním kole unašeč kola. Letící kámen se záhy ukázal jako klíčový faktor celého nedělního dne. Více k tomu již říká sám Petr Fulín:

"Z prvního závodu si moje auto odneslo řadu drobných šrámů. V krátkém časovém období mezi prvním a druhým závodem se nám podařilo vše opravit a do zaváděcího kola jsem najel necelé dvě vteřiny před uzavřením výjezdu z pit-lane. Po příjezdu na rošt mi ale pan Křenek sdělil, že nás technický komisař nechce z bezpečnostních důvodů kvůli provizorně opravenému oknu pustit do závodu. Přiznám, že se mi s tím smiřovalo velice těžce a to nejen kvůli ztrátě bodů, ale i kvůli divákům, kteří se na nás přijeli podívat. Chtěl bych jim všem moc poděkovat za podporu a stejně tak i celému týmu a všem partnerům."

"S výsledky Brněnského závodu se můžeme radovat sice jen na padesát procent, ale i tak odjíždíme s pocitem dobře odvedené práce. Jezdci i mechanici pracovali na výbornou. Zvládli všechny kritické situace, včetně opravy vozu Petra Fulína, kterou jsme museli zvládnout v krátkém časovém limitu mezi prvním a druhým závodem. Sportovní komisař, ale v případě vozu Petra Fulína nakonec rozhodnul tak jak rozhodnul a nám nezbývá nic jiného, než toto rozhodnutí akceptovat. Mimo dobře zvládnuté přípravy obou vozů mne také těší skutečnost, že jsme po celé dva dny patřili k nejrychlejším vozům v poli a v případě Petra Fulína tomu bylo i v závodě, kdy jel na starších pneumatikách, zatímco jeho soupeři měli nasazeno nové obutí." těmito slovy zhodnotil brněnský závodní víkend šéf týmu, pan Josef Křenek.

Příští podnik bude již za necelé dva týdny hostit belgický Zolder. Pohled do tabulky průběžného hodnocení prozrazuje, že náskok Michala Matějovského na čele třídy TC2 narostl na 18 bodů. Ve třídě SMT se situace naopak ještě více zamotala. Vede Dušan Borkovič se 76 body, druhý je Maťo Homola (54b) a třetí místo s jednapadesáti body drží Petr Fulín.

Výsledky 1. závodu v kategorii Super 2000 TC2:
1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320si)
2. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD, +8,548)
3. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320si, +14,089)

Výsledky 2. závodu v kategorii Super 2000 TC2:
1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320si)
2. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320si, +21,250)
3. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD, +25,497)

Výsledky 1. závodu v kategorii Single Make Trophy SMT:
1. Maťo Homola (SVK, Seat Leon Cup Racer)
2. Dušan Borković (SRB, Seat Leon Cup Racer + 2.831)
3. Petr Fulín (CZE, Seat Leon Cup Racer + 17.242)

Výsledky 2. závodu v kategorii Single Make Trophy SMT:
1. Dušan Borković (SRB, Seat Leon Cup Racer)
2. Maťo Homola (SVK, Seat Leon Cup Racer + 0,306)
3. Ronny Jost (SUI, Seat Leon Cup Racer + 5.491)
- Petr Fulín - DNS 

balc1551.jpgbalc7560.jpg