Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdci týmu Křenek Motorsport byli oceněni při tradičním „Zlatém večeru“

18. 12. 2016

pfdx7576.jpg

Ve čtvrtek 15. prosince se v pražském Paláci Žofín uskutečnilo slavnostní vyhlášení prestižní ankety Zlatý volant, jejímž vyhlašovatelem je agentura Sport Press.

V průběhu slavnostního večera zazněla hned několikrát jména současných i minulých jezdců týmu Křenek Motorsport. Svými výsledky v sezóně 2016 se o to zasloužili Petr Fulín, který se stejně jako v letošním ročníku šampionátu FIA ETCC umístil na druhém místě. Druhou vyhlášenou pak byla Gabriela Jílková, jejíž úsilí, bylo již po čtvrté oceněnou cenou Elišky Junkové, která je každoročně předávána nejúspěšnější české závodnici a zapomenout nesmíme ani na Adama Kouta, který v letošním roce vybojoval svůj druhý titul v superkártovém Mistrovství Evropy a po zásluze tak vyhrál kategorii motokárových jezdců.

„Je moc dobře, že tady máme takovou anketu jakou je Zlatý volant. Gratuluji Adamovi, vítězství si určitě zasloužil. Druhé místo pro mne pochopitelně znamená úspěch a také ocenění za celou sezónu. Toto ocenění však nepatří pouze mne, ale celému týmu. Byl to náročný rok, v jehož průběhu nám štěstí zrovna moc nepřálo. Podíváme-li se ale na to jako na celek, jsem rád, že i tak malá země jakou je Česká Republika, má své velice dobré zastoupení ve vrcholných evropských disciplínách,“ těmito slovy okomentoval Petr Fulín výsledky letošního ročníku.

„Letošní jubilejní 40. ročník Zlatého volantu se pořadatelům obzvlášť vydařil a jsem rád, že i naši piloti patřili k oceněným. Gratuluji Petrovi Fulínovy a našim bývalým juniorům Gábině Jílkové a Adamu Koutovi. Především jejich úspěchy mne velice potěšily,“ tak zněla slova týmového šéfa, pana Josefa Křenka, po skončení vyhlášení.

Zlatý volant 2016 – Závody na okruzích:
1. Adam Lacko 245 b.
2. Petr Fulín 131 b.
3. Aleš Jirásek 55 b.
4. David Vršecký 52 b.
5. Filip Salaquarda 50 b.
6. Jakub Knoll 37 b.