Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdci týmu Křenek Motorsport letos poprvé vyjeli na závodní dráhu

21. 3. 2015

michal-u-auta-4-tym.jpg

Na mosteckém automotodromu se dnes uskutečnil první letošní test týmu Křenek Motorsport.

Petr Fulín a Michal Matějovský letos pojedou s odlišnou závodní technikou, čemuž je třeba přizpůsobit i chod a zázemí celého týmu. Zatímco Michal Matějovský pojede s osvědčeným BMW 320si, tak Petr Fulín premiérově osedlá nový Seat Leon Cup Racer.

Oba jezdci jsou již zkušení profesionálové, čemuž odpovídali i výsledky dnešního testu. V jeho průběhu si oba se svými vozy připsali více než 40 kol bez sebemenšího problému a tak měli v závěru dne všichni zúčastnění spoustu důvodů ke spokojenosti.

To ostatně svými slovy potvrzuje i šéf týmu, pan Josef Křenek: "S dnešním funkčním testem jsem velmi spokojen. Vozy fungovali na výbornou a oba jezdci prokázali skvělou formu. Se Seatem to bylo teprve první řádné testování a tak jsme se i trochu zabývali podvozkem. Myslím, že jsme na správné cestě a dobře připraveni pro následující testy na Slovakia Ringu a na Hungaroringu. Hodnota dosažených časů nebyla prioritou, ale i tak tam byla rychlost hned od úvodních kol testu a to je dobré znamení. Letošní sezóna je již naše čtvrtá v šampionátu FIA ETCC. Velice si této možnosti vážíme a rád bych touto cestou poděkoval, všem partnerům za podporu, bez které by naše účast nebyla možná.“

Jak již řekl pan Křenek, další testy se budou konat na tratích, kam v průběhu sezóny zavítá i FIA ETCC. Tedy Slovakia Ringu (8. dubna) a Hungaroringu (17. dubna).

fulin-test-most-20-3-2015-fryb1842.jpg