Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdci týmu Křenek Motorsport ovládli na Hockenheimu rakouský formulový šampionát

9. 4. 2013

 

img_1554.jpg

 

Na německém Hockenheimringu se o prvním dubnovém víkendu konal první mezinárodní závodní víkend letošní sezóny, nazvaný "Hockenheim-Auftakt". Součástí tohoto víkendu byly také dva formulové závody rakouského formulového šampionátu, za jehož organizací stojí rakouský matador Franz Wöss. Do dvou nedělních závodů premiérově zasáhli také jezdci týmu Křenek Motorsport, Gabriela Jílková a Christian Malchárek.

Oba jezdci startovali s monoposty Formule Renault 2.0 a jejich výsledky se tak započítávaly do hodnocení kategorie Remus Formel Renault 2.0 Pokal.

V průběhu celého víkendu nenašlo československé duo jediného přemožitele a s přehledem ovládlo jak sobotní kvalifikace, tak oba nedělní závody.

V nich byl v obou případech úspěšnější slovenský pilot Christian Malchárek, který tak úspěšně poprvé naostro vyzkoušel novou, v pořadí již třetí, generaci Formule Renault. Gabriela Jílková v obou závodech vybojovala dvě druhá místa s minimálním odstupem na svého týmového kolegu.

Díky těmto výsledkům, odjíždí z Hockenheimringu Christian Malchárek s 50ti body v roli leadera tabulky průběžného hodnoceni. Gabriela Jílková je s 36ti body na druhém místě a třetí je švýcarský závodník Manuel Amweg (30b).

Christian Malchárek: „Uplynulý víkend jsem poprvé vyzkoušel novou Formuli Renault 2.0 na německém Hockehnheimu. Z důvodu propustnosti tratě již nebylo volné místo v seriálu NEC a tak jsem přivítal možnost účastnit se závodů rakouského mistrovství. Za výsledky kterých se nám podařilo dosáhnout jsem pochopitelně velice rád, nicméně více než tyto výsledky byly důležitější zajeté časy, které byly srovnatelné s jezdci ze seriálu NEC. Tyto časy odpovídají středu pole a to mě těší ze všeho nejvíce. Nyní mě čekají testy NECu na Nürburgringu, kde se již v příštím týdnu naostro zúčastním závodního víkendu NECu. “

Výsledky kvalifikace:
1. jízda
Gabriela Jílková – 1:40.147
Christian Malchárek – 1:40.566

2. jízda
Christian Malchárek – 1:40.694
Gabriela Jílková – 1:40.792

Výsledky závodu:
1. závod - Formula Renault 2.0
1. Christian Malchárek
2. Gabriela Jílková -4,7s
3. Robert Siska

2. závod - Formula Renault 2.0
1. Christian Malchárek
2. Gabriela Jílková - 3,8
3. Manuel Amweg

Tabulka - link