Jdi na obsah Jdi na menu

Jezdci týmu Křenek Motorsport patřili v pátek k těm nejrychlejším

9. 5. 2014

Od dnešního rána až do nedělního večera, se jediný slovenský okruh Slovakia Ring stává středem světového a evropského závodního dění.

Mistrovství světa cestovních vozů, šampionát FIA WTCC, zavítal na Slovakia Ring již po třetí v řadě a stejně jako tomu bylo i v předchozích letech, tak i letos světový šampionát doprovází jeho "menší" bratr Evropský pohár cestovních vozů.

V rámci závodů FIA ETCC se mezi 24 jezdci ze všech koutů Evropy představí již tradičně také dva jezdci týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský a Petr Fulín.

Dnešní dění odstartoval na Slovakia Ringu krátce po desáté hodině první test, do kterého z dua českých jezdců zasáhnul pouze Michal Matějovský. Ten v průběhu testu, jehož větší část byla odjeta na mokré trati, zajel nejrychlejší kolo za 2:18.023 a v pomyslné výsledkové listině obsadil první místo.

V odpoledním testu, do kterého již zasáhnul i Petr Fulín, byl nejrychlejší maďarský závodník Tamás Kiss s Alfou Romeo 156 (2:15.703), kterého ve výsledcích následovali oba jezdci týmu Josefa Křenka Petr Fulín (2:16.379/15 kol) a Michal Matějovský (2:17.828/17 kol).

Zítřejší dění ETCC na Slovakia Ringu bude pokračovat v 9:40 volným tréninkem.