Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdci týmu Křenek Motorsport vezou ze Salzburgringu další pódiové umístění

25. 5. 2014

 

fryb1206.jpg

Rakouský Salzburgring dnes hostil 5. a 6. závod letošní sezóny šampionátu FIA ETCC. Těmito závody se Evropský pohár cestovních vozů přehoupnul do své druhé poloviny, do které díky dnešním výsledkům vstoupí jezdci týmu Křenek Motorsport z první a druhého místa.

Oba piloti dnes se svými vozy BMW 320si předvedli velice vyrovnané a těsné výkony, které jim po každé jízdě zajišťovaly pomyslné stupně vítězů. Zatímco v prvním závodě zvítězil Michal Matějovský před Švýcarem Christianem Fischerem a Petrem Fulínem, tak ve druhé závodní jízdě byl Petr Fulín klasifikován na místě druhém a Michal Matějovský na místě třetím. Vítězem tohoto závodu se stal Christian Fischer z týmu Engstler Motorsport.

Tyto výsledky pak v konečném součtu znamenaly, že celkovým vítězem víkendu na Salzburgringu se stal Christian Fischer, druhé místo obsadil Michal Matějovský a z bronzu se radoval Petr Fulín.

Předposlední závodní víkend šampionátu FIA ETCC se uskuteční o víkendu 21. - 22. června a jeho dějištěm bude slavná trať ve Spa-Francorchamps.

Na tu v pozici lídra tabulky průběžného pořadí přijede Petr Fulín, na jehož kontě je aktuálně 59 bodů. Druhé místo patří s 37 body Michalu Matějovskému a na třetím místě je s 31 body Švýcar Peter Rikli.

Michal Matějovský: "Skvělý den, první a třetí místo pro mne znamená mnoho. Díky bodům, které jsme zde dnes získali, se posouvám na druhé místo za Petra a to byl na počátku tohoto víkendu můj cíl. Díky všem, kteří mi k tomu pomohli."

Petr Fulín: "Rád bych řekl, že dnes bylo navíc, ale na takto rychlé trati a s padesáti kily závaží v autě to prostě na lepší výsledek nebylo a to ani přes skutečnost, že jsem ve druhém závodě zajel nejrychlejší kolo. V příštím závodě ve Spa se mi snad bude dařit mnohem lépe, je to naprosto odlišná trať a tam se s tímto handicapem budu umět lépe poprat."

Josef Křenek: "Máme za sebou další skvělý víkend. Oba jezdci byli po celou dobu v boji o vítězství a za to jim patří velký dík, stejně jako všem členům našeho týmu. Získali jsme spoustu bodů a tím si vytvořili dobrou výchozí pozici do zbývající části šampionátu."

Výsledky prvního závodu:
1. Michal Matějovský
2. Christian Fischer
3. Petr Fulín
4. Kaan Onder
5. Milovan Vesnič

Výsledky druhého závodu:
1. Christian Fischer
2. Petr Fulín
3. Michal Matějovský
4. Kaan Onder
5. Peter Rikli

 

fryb3181.jpg

fryb2854.jpg