Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jezdci týmu Křenek Motorsport vybojovali na Nordschleife vítězství, druhé i třetí místo!

30. 5. 2016

fulin-etcc-nurburgring-2016-img_4190.jpg

Třetí letošní víkend šampionátu FIA ETCC přinesl jezdcům pražského týmu Křenek Motorsport první, druhé i třetí místo. Petr Fulín se stal prvním vítězem ETCC na Nordschleife.

Nordschleife představuje jeden z nejnáročnějších okruhů světa a jezdci týmu Josefa Křenka se s jeho veškerými nástrahami vypořádali se ctí jak se sluší a patří.

Petr Fulín po vybojovaném pole position dokázal zvítězit způsobem start cíl a stal se tak prvním vítězem FIA ETCC na Severní smyčce. Ve druhé závodní jízdě pak Petr Fulín dojel na třetím místě za svým týmovým kolegou Christjohannesem Schreiberem. Schreiber kvůli penalizaci ze Slovakia Ringu startoval do prvního závodu z jedenáctého místa a v cíli tohoto neobyčejného, tří kolového, závodu byl přesto klasifikován na výborném šestém místě.

„Byl to náročný a přitom skvělý víkend. Jel jsem sem s tím, že bych si to chtěl co nejvíce užít a myslím, že se to i podařilo. Nordschleife je krásná trať, plná nástrah. Stromy jsou tu hodně blízko a přitom jedete skoro pořád rychlostí přes 200 km/h. Díky vítězství v kvalifikaci jsem v prvním závodě potřeboval zvládnout start a pak si hlídat svou pozici. To se nakonec také podařilo a to aniž bych musel jednou jet defensivně. To druhý závod, ten byl o hodně jiný. Díky startu z osmého místa jsem si užil dost soubojů a předjíždění. Byl to víkend, jak má být,“ řekl při odjezdu z Nürburgringu Petr Fulín, který se po tomto víkendu dostal do čela průběžného hodnocení.

Christjohannes Schreiber si z Německa odvezl nejenom 11 bodů, ale především také své první pódiové umístění: „Mám radost ze svých výkonů v obou závodech. Musel jsem bojovat hodně tvrdě, ale nakonec se to vyplatilo! Můj tým odvedl skvělou práci a připravil mi skvělé auto a já tak mohl zabojovat o pódium na tomto skvělém okruhu. V průběhu tohoto víkendu jsem zcela propadnul jeho kouzlu.“

Závěrečné slovo patřilo šéfovi týmu, panu Josefu Křenkovi: „Především bych chtěl poděkovat jezdcům, ale i všem členům týmu. Ať už se jednalo o práci v kuchyni, nebo na autech, všichni pracovali s maximálním nasazením a odvedli výbornou práci. Nebyl to jednoduchý víkend, ale naštěstí se nám vyhnuly větší kolize a až na drobné problémy ve volném tréninku fungovala i technika. Velký dík patří také technikům od Seatu a stejně tak i všem technickým partnerům.“

V pořadí 7 a 8. závod sezóny 2016 se uskuteční o posledním červnovém víkendu (24.-26. 6.) na městské trati v portugalském Vila Realu.

Průběžné pořadí po šesti závodech:

1.         Petr Fulín – 48 bodů
2.         Kris Richard – 44 bodů
3.         Peter Rikli – 37 bodů
4.         Norbert Nagy – 20 bodů
5.         Christjohannes Schreiber – 20 bodů

Výsledky závodů na Nordschleife:

První závod

01 Petr Fulín                          3 kola
02 Kris Richard                     +0.132
03 Teddy Clairet                   +12.057
04 David Pouget                   +12.836
05 Peter Rikli                         +22.649
06 Christjohannes Schreiber +23.749

Druhý závod

01 Kris Richard                     3 kola
02 Christjohannes Schreiber +1.244
03 Petr Fulín                         +2.394
04 Fábio Mota                       +3.005
05 Teddy Clairet                   +4.643
06 David Pouget                   +6.654

 

fulin-etcc-nurburgring-2016-pfdx6609.jpgschreiber-etcc-nurburgring-2016-img_4108.jpgschreiber-etcc-nurburgring-2016-pfdx6101.jpg