Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jílková v Mostě vybojovala skvělé sedmé místo!

4. 8. 2012

 

_mg_2451.jpg

V rámci závodního víkendu MISTROVSTVÍ FIA ZÓNY STŘEDNÍ EVROPA, se o tomto víkendu na mosteckém automotodromu konají také dva závody MMČR DIVIZE 2. Mezi 24-startujícími má Česká republika jedno jediné zastoupení a to v podobě dnes již sedmnáctileté Gabriely Jílkové z Roztok u Prahy.

Jílková po své úspěšné premiéře v barvách juniorského týmu FormulaStar, kde v sezóně 2011 vybojovala titul vicemistra DIVIZE 3, usedla o tomto víkendu poprvé do monopostu Formula Renault 2.0 v barvách týmu Křenek Motorsport.

Jedinou její dosavadní zkušeností s touto formulí byl na konci července krátký testovací den, po kterém Gábina nastoupila hned do ostré kvalifikace. V té v pátek zajela nejrychlejší kolo za 1:35.392, což ve výsledkové listině znamenalo výborné sedmé místo. Jílková tak hned při první ostré měřené jízdě prokázala svůj talent a to když předvedla velice slibný výkon, který nestačil pouze na jezdce s formulemi kategorie Formule 3. Mezi jezdci s formulemi Renault 2.0 byla absolutně nejrychlejší.

"Kvalifikační jízda pro mne znamenala nejen první ostrý start, ale také první jízdu na nových pneumatikách. V počátku jsem neměla moc štěstí na provoz a nejrychlejší čas se mi podařilo zajet až v samotném závěru, kde už gumy nefungovali tak jako na počátku. S dosaženým časem jsem i tak velice spokojena a věřím že vybojovanou pozici se mi podaří zúročit v sobotním závodě," řekla Jílková po kvalifikaci.

Jak řekla tak se také stalo. V závodě Jílková dobře odstartovala a ještě před nájezdem do šikany předjela dva soupeře. Tuto pozici však záhy ztratila a propadla se "až" na osmé místo. O pár kol později se Jílkové podařilo předjet jednoho ze soupeřů a dostat tak zpět na sedmou pozici, ze které do závodu startovala. V samotném závěru se ještě dotáhla na Thomase Werkena s Dallarou 302 se kterým v posledním kole svedla boj o šesté místo. To se nakonec nepodařilo a tak byla v cíli klasifikována na výborném sedmém místě.

"Dnes se mi podařilo to co bylo v loňském roce mou slabinou a sice dobře odstartovat. Tento výsledek ukazuje, že možný přesun k Renaultům by byl správnou volbou. Jsem velice ráda, že se mi dařilo zajíždět vyrovnané časy a držet krok s rychlejšími Dallarami. Z dnešního výsledku mám velkou radost a ráda bych týmu poděkovala za tuto příležitost."

Výsledky - závod 1/race one