Jdi na obsah Jdi na menu
 

Juniory týmu Křenek Motorsport prověřil náročný Slovakia Ring

24. 8. 2017

20934156_1499711943405732_3675290494407584691_o.jpg

Letošní čtvrtý ročník okruhového ESET MMSR zavedl jezdce na „domácí trať“ poblíž Orechovej Potoni, na Slovakia Ring.

Tato krásná a technicky náročná trať se mezi jezdci těší veliké oblibě a zdejší závody patří k vrcholům celé sezóny. Ne jinak tomu bylo i o uplynulém víkendu, kdy se slovenskému publiku představilo více než 150 jezdců z celé Evropy. V tomto početném poli byli také tři junioři pražského týmu Křenek Motorsport Petr Semerád, Václav Nimč a Matěj Korený.

Formulový jezdec Petr Semerád, jenž usedá do kokpitu Formule 4, svedl v sobotu i v neděli dvě pěkné bitvy s Vaškem Šafářem. Tím úspěšnějším byl v obou případech Šafář a Semerád si tak po dodatečné diskvalifikaci za nedodržení váhového limitu v prvním závodě, odváží ze Slovenska body za druhé místo v nedělním závodě.

Nimč s Koreným pak zasáhli do dvou závodů Twingo Cupu. Zkušenější Václav Nimč si po celé řadě dramatických soubojů odvezl body a pohár za 7. a 3. místo. V případě týmového benjamínka Matěje Koreného to pak byly body a především cenné zkušenosti za 8. a 9. místo.

„Slovakia Ring je nádherná trať, moc se mi tu líbilo a závody jsem si opravdu užil. Videa z předcházejících let napovídala, jak moc je na této trati v naší kategorii důležitý slipstream, a tak jsem se snažil jezdit pořád s někým ve vláčku nárazník na nárazník. Tento způsob jízdy jsem neměl až doposud možnost vyzkoušet a znal jej spíš ze záběrů z Monzy a musím říct, že to bylo opravdovým kořením obou závodů, poodhaluje jedno z kouzel Slovakia Ringu Václav Nimč.

 „Závody na Slovakia Ringu byly tradičně velmi vydařené a to jak do počtu startujících, tak i návštěvníků. Jsem rád, že se naši junioři v poli neztratili a bojovali s maximálním nasazením. Rád bych vyzdvihl výkony našich Twingo pilotů. Matěj udělal obrovský posun, v obou závodech držel krok s ostatními a předvedl bezchybné jízdy. Stejně jako Matěj tak i Vašek jede teprve svou první sezonu a závodění ve Twingo Cupu není určitě jednoduché. Vozy jsou absolutně identické a sebemenší chybička znamená velkou ztrátu. Klobouk dolů před Vaškovým výkonem. Celý závod bojoval ve čtyřčlenné skupince na čele pole a díky skvělému třetímu místu v cíli se vyhoupl na pátou pozici celkového hodnocení,“ těmito slovy hodnotí výkony svých svěřenců šéf týmu, pan Josef Křenek.

Slova jezdců:

Václav Nimč: „Se svými výsledky jsem v celku spokojen. První závod mohl určitě dopadnout lépe. Startoval jsem z druhého místa, ale udělal pár chyb, které mne bohužel posunuly až na páté místo, na kterém jsem zůstal až do konce závodu. Ve druhém závodě se mi pak již dařilo o poznání lépe. Kvůli špatné kvalifikaci jsem startoval ze 7. místa, ale povedl se mi start a na výjezdu z první zatáčky jsem byl čtvrtý. Tuto pozici jsem si držel až do konce, kdy jsem se mi v posledním kole dokázal dostat na první příčku. Bohužel kvůli slipstreamu mne moji soupeři předjeli na předposlední rovince a při výjezdu na cílovou rovinku jsem byl třetí. Díky mokré kvalifikaci jsem konečně získal zkušenosti na mokré trati, za což jsem hodně rád. Plány do Brna zatím žádné nemam. Až doposud jsem tam nikdy nejel, a tak netuším, co od ní mám očekávat. Jisté ale je, že to určitě budou další dva napínavé a vyrovnané závody. Moc se na to těším.

Matěj Korený: „Ze Slovenska si odvážím jen ty nejlepší pocity. Naučil jsem se novou trať a i přes technické problémy jsem se dokázal držet startovního pole. To mi dalo hodně zkušeností jak na mokré tak i na suché trati. Doufám, že do Brna vyřešíme technické problémy a já budu moci tyto nově nabité zkušenosti plně využít.“

Petr Semerád: „S výsledkem ze Slovenska osobně spokojený nejsem. Z jednoho závodu jsme byli diskvalifikováni a ve druhém závodě jsem nepodal dostatečný výkon na poražení Vaška Šafáře. Já osobně jsem se na Slovensko po loňském roce moc těšil a o to víc mne mrzí, že se tam letos tolik nedařilo. Za pár dnů je tu ale Brno a pro nás je hlavní dojet a udržet si pozici první F4ky v šampionátu.“

Příští podnik ESET MMSR bude hostit brněnský Masarykův Automotodrom, kam jezdci zavítají o víkendu 8. – 10. října.

20900885_1500561999987393_4253961669360546261_o.jpg20993086_1664803150231511_4421304046853373083_n.jpg