Jdi na obsah Jdi na menu
 

Korený a Nimč zvládli premiéru ve Twingo Cupu, Semerád se na Hungaroringu loučil s Glorií

27. 4. 2017

semerad_gloria-700x467.jpg

Mladí talentovaní jezdci týmu Křenek Motorsport Matěj Korený a Václav Nimč jr. úspěšně debutovali v pohárovém seriálu Renault Twingo Cup na maďarském Hungaroringu, právě tam zahájil letošní sezonu šampionát ESET Mistrovství Slovenské republiky.

Dva úvodní závody nedaleko Budapešti znamenaly vůbec první zkušenosti s motorsportem pro Václava Nimče. Přesto 17letý jezdec Křenek Motorsportu nezklamal a v neuvěřitelně vyrovnaném jedenáctičlenném poli vybojoval osmé a sedmé místo, přičemž v obou závodech zvítězil mezi juniory a dokázal tak, že hned od začátku závodnímu cupovému tempu stačí.

„Hungaroring se mi jako trať velice líbí a dokonce bych ji rovnou označil za nejhezčí trať v kalendáři. Bohužel jsem takové pocity neměl ze své jízdy. Začalo to v kvalifikaci, kde jsem si myslel, že auto tlačím na limit, ale ve výsledku jsem zajel o dvě sekundy pomaleji, než v tréninku, takže to mohlo dopadnout určitě lépe. Moc jsem si od prvního závodu nesliboval, protože jsem neměl žádné zkušenosti s jízdou v balíku aut a využíváním slipstreamu. V neděli jsem se snažil maximálně využít poznatků z předchozího dne. V kvalifikaci jsem zajel o vteřinu lepší čas a v závodě pak předjel tři soupeře. Celý víkend jsem si užil a vše fungovalo jak má, ale se svými výsledky spokojený nejsem. Doufám, že v následujícím podniku již budu stát na stupních vítězů. Útěchou mi však zůstává prvenství v kategorii Junior,“ líčí své první zkušenosti se závoděním Václav Nimč junior.

Matěj Korený sbíral ještě loni vavříny v motokárách a letos poprvé usedl do vozu s řazením. Teprve 14letý závodník měl před sebou nemalou výzvu a první možnost nahlédnout do velkého okruhového světa.

„Hned v pátek během tréninků jsem měl ze sebe a z auta dobrý pocit, ale v sobotu se vše zhoršilo kvůli špatnému nastavení. Set up jsme do neděle vylepšili a tak jsem se ve druhém závodě dokázal držet konkurence. Musel jsem si zvykat na řazení, to pro mě byla velká novinka a navíc jsem ani nečekal, že bude víkend tak psychicky náročný. Celkově se tak jednalo o velmi těžký podnik. Doufám, že se mi bude příště dařit o poznání lépe, že se propast mezi mnou a ostatními bude jenom zacelovat a nikoliv prohlubovat, a že na konci sezony zabojuji alespoň o pódiová umístění,“ hodnotí víkend v Maďarsku Matěj Korený.

Vítěz talentové soutěže Junior Star a další z Křenkových želízek v ohni Petr Semerád prožíval v rámci úvodního závodu sezony derniéru. V závodech monopostů totiž ještě coby 15letý usedl za volant Glorie C8F, kterou řídil už loni. Na Red Bull Ringu již Petra čeká premiéra s Formulí 4, kterou zatím kvůli svému nízkému věku pouze testoval.

„Začátek víkendu byl opravdu náročný. Po dvou výměnách spojky a předposledním místě v kvalifikaci jsme s naší Glorií dojeli do cíle prvního závodu na 8 místě absolutně a navíc hned za Formulí 4 Vaška Šafáře. Výsledek považuji za perfektní vzhledem k objemu prací, které naši mechanici odvedli na autě. Chtěl bych tímto velice poděkovat Racing Engineering s.r.o za obrovskou snahu přivést auto zpět k životu na závod. Druhá jízda se vydařila obdobně. Samozřejmě, že myšlenkami jsem již v Rakousku, kde konečně odstartuji s Formulí 4, kterou jsme celou zimu sháněli a domlouvali partnery,“ vyhlíží nadcházející víkend Petr Semerád.

„Bohužel jsem se těchto závodů nemohl osobně účastnit, ale o to větší mám radost, že si naši junioři vedli tak dobře. Je v nich obrovský potenciál a už teď se těším na práci s nimi při následujících závodech,“ shrnuje výkon svých jezdců šéf týmu Křenek Motorsport pan Josef Křenek.