Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kvalifikační triumf jezdců týmu Křenek Motorsport, pole position bere Christjohannes Schreiber!

16. 4. 2016

fryb4929_1600x1066.jpg

Jezdci týmu Křenek Motorsport dominovali v kvalifikaci na druhý podnik Evropského poháru cestovních vozů.

Christjohannes Schreiber a Petr Fulín, zajeli v půlhodinové kvalifikaci dva nejrychlejší časy a po zásluze se tak na zítřejším startovním roštu prvního závodu postaví do první řady.

Začátek kvalifikace začal lépe pro Petra Fulína, který se hned na počátku dostal do čela průběžné výsledkové listiny. Po odjetých patnácti minutách však Christjohannes Schreiber zajel své rychlé kolo za 2:12.771, čímž se posunul na první místo a ve své druhé kvalifikaci v ETCC vybojoval svou první pole position.

"Vítězství v kvalifikaci je určitě dobré, ale body se sčítají až po nedělních závodech. Auta zatím stále nebyly u nás na dílně a tak pořád bojujeme s drobnými nemocemi a pořád něco opravujeme. Oba jezdci dnes podali velice dobrý výkon. Přihlédneme-li k faktu, že auto Petra Fulína je o více než 40 kilo těžší, což v konečném důsledku mohou být i tři až čtyři desetiny, tak musíme být všichni spokojeni. Jsem rád, že se dařilo i Tomáši Korenému, který se ve třídě S1600 umístil na pěkném čtvrtém místě. Tomáš trochu doplácí na rozpočet, který neumožňuje testovat a tak se vždy sveze až ve volném tréninku a to jej oproti konkurentům trochu znevýhodňuje." těmito slovy hodnotí slovenské kvalifikační klání šéf týmu, pan Josef Křenek.

Slova jezdců:

Christjohannes Schreiber: "Snažil jsem se od samotného počátku jet, co nejrychleji to šlo a ono se to podařilo. To že jsem v ETCC si velice užívám a děkuji všem lidem z našeho týmu. Cítím, že se mi daří zrychlovat s každým kolem a to jasně ukazuje, že námi zvolená cesta je ta správná. Těším se na zítřejší závody, máme první řadu a zítra udělám vše pro co nejlepší výsledek."

Petr Fulín: "Určitě jsem spokojený. Naše auta mají potřebnou rychlost a to i přes to, že já mám v autě 43 kilo závaží. To je možná také to co dnes rozhodlo. Chris ale určitě udělal od závodů na Paul Ricard, kde pro něj bylo vše nové, velký pokrok a to je dobře pro celý tým."

Tomáš Korený: „Zde na Slovakia Ringu, je to pro mne o něco jednodušší než na Paul Ricard. Trať znám již z loňského roku kdy jsem tady startoval v rámci závodů ESET V4 Cupu a tak mohu těžit z již nabitých zkušeností. Čtvrtý nejrychlejší čas v kvalifikaci beru jako dobrý příslib pro zítřejší závody.“

Start zítřejšího prvního závodu je naplánován na 10:00. Do druhého závodu pak jezdci odstartují o hodinu později.

Výsledky kvalifikace FIA ETCC na Slovakia Ringu:

1. Christjohannes Schreiber       2:12.771
2. Petr Fulín                               +0.109
3. Fábio Mota                               +0.392
4. Kris Richard               +0.668
5. Norbert Nagy                           +0.961
6. Igor Stefanovski                      +1.055
7. Peter Rikli                              +1.430
8. Mladen Lalusic                         +1.647
9. Wolfgang Kriegl                       +4.191
10. Ulrike Krafft                           +18.882

img-1317_1600x1066.jpgimg-3873_1600x1066.jpg