Jdi na obsah Jdi na menu
 

Lubor Hanžl: „Chci nadále zlepšovat své jezdecké schopnosti.“

11. 4. 2016

laus_47364.jpg

Lubor Hanžl teprve vloni vstoupil do velkých okruhových závodů a hned ve své první sezoně dokázal vybojovat třetí místo v ESET Renault Twingo Cupu mezi juniory. Jaké jsou jeho cíle pro letošní sezonu?

Lubore, jak s odstupem času vzpomínáš na loňskou sezonu?
Loňská sezóna byla pro mě první v mé kariéře a byla myslím celkem úspěšná. Závod od závodu jsem se zlepšoval a na okruhu v Grobniku jsem už dokázal bojovat s dalšími jezdci.

Do ESET V4 Cupu jsi nastoupil až v průběhu loňské sezony. Jak se rodil tvůj vstup na okruhy?
Můj vstup na okruhy začal přes soutěž Racestar, které jsem zúčastnil. Bohužel kvůli mladému věku a takřka nulovým zkušenostem jsem nebyl moc úspěšný. Pak ale přišla nabídka od pana Křenka, šéfa týmu FormulaStar, s možností se zúčastnit závodů v sezóně 2015. Bohužel na první závody nevydrželo zdraví, a tak jsem naskočil až v závodě na mosteckém okruhu.

Letos nastoupíš již od prvního závodního víkendu. V čem bude tato sezona pro tebe jiná?
Užiji si s autem více zážitků a doufám, že mi více závodů pomůže zlepšit mé jezdecké schopnosti.

Jak vnímáš pohárové Twingo? Je to ideální náčiní pro mladé jezdce, kteří přicházejí na okruhy?
Twingo je velice dobré a dravé auto a myslím, že díky jeho výborné ovladatelnosti a vcelku nižší maximální rychlosti bude pro začínající jezdce v mém věku velice vhodným autem.

Jak lze v tvém věku kombinovat závodění a školu? Není to problém?
Není v tom skoro žádný problém, jen se více musím učit a pan ředitel naší školy mě zatím vždy uvolnil k závodění bez většího problému. Díky pomoci mé rodiny dokážu zvládat obojí, protože mi ve všem velice pomáhají.