Jdi na obsah Jdi na menu
 

Matěj Korený v Cerklje dvakrát v TOP 5

25. 9. 2017

21752849_1847665888584716_6741826163493383613_o.jpg

Uplynulý víkend hostila nová závodní trať ve Slovinském Cerklje letošní předposlední podnik Renault Twingo Cupu. Na staronovou trať poblíž Lublaně vyrazil i jezdec týmu Křenek Motorsport Matěj Korený.

Korený již při posledním podniku na Slovakia Ringu dokázal vybojovat 8. a 9. místo a na tyto pozitivní výsledky dokázal v Cerklje navázat 4. a 5. místem, díky čemuž zaznamenal své dosavadní závodní maximum.

Toto výrazné zrychlení v posledních dvou závodních podnicích objasňuje Matěj Korený takto: „Neúspěchy na začátku jsme nejprve přikládali mé nezkušenosti, ale na třetím závodě na Slovensku když jsem byl na rovinkách výrazně pomalejší, jsme pojali podezření, že auto není v pořádku. Po závodě jsme nechali vozidlo odborně poměřit a zjistili jsme, že je výrazně poškozena zadní náprava. Po příjezdu na okruh jsme vyměnily zadní nápravu a tím se naše auto stalo konečně konkurence schopné.“

„Okruh v Grobniku je sice kratší, ale pro malá auta vyhovující, dostatečně technický. Přestože že jsem měl k dispozici pouze jeden trénink, na trať jsem si rychle zvyknul a podařilo se mi zajet nejrychlejší kolo 1. závodu. Jsem rád, že jsem ukázal, že dokážu být rovnocenným soupeřem pro starší a zkušenější závodníky. Doufám, že v Mostě se mi podaří zajet ještě lepší výsledek,“ dodává Korený.

"Matěj už na Slovensku ukázal zlepšení a čtvrté a páté místo v závodech v Cerklje potvrzuje jeho vzestupnou tendenci. Je ještě hodně mladý a o to jsou jeho výsledky hodnotnější. Moc mu k těmto úspěchům gratuluji a pevně věřím, že se bude i nadále zlepšovat," těmito slovy pochválil týmového benjamínka šéf týmu, pan Josef Křenek.