Jdi na obsah Jdi na menu
 

Matějovský převzal v Praze Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR

29. 11. 2015

news-102.jpg

Jezdec týmu Křenek Motorsport, Michal Matějovský je od soboty 28. 11. 2015 držitelem významného ocenění Federace automobilového sportu AČR. Letošní šampion závodů FIA ETCC převzal totiž od Federace automobilového sportu, z rukou prezidenta Autoklubu České republiky Romana Ječmínka, ZLATOU SPONU FAS AČR, jako výraz uznání za mimořádný osobní přínos k rozvoji automobilového sportu České republiky.

"Obou ocenění si velmi vážím. Skleněná plaketa, připomínající mé letošní vítězství ve FIA ETCC, je určitě významným oceněním nejen pro mne, ale i pro celý tým Křenek Motorsport, který se po celou sezónu staral perfektně o přípravu závodního vozu. Jsem samozřejmě rád, že se nám, po loňském zisku titulu evropského vicemistra, podařilo letos seriál dotáhnout do vítězného konce a získat titul evropského šampiona. Stejně tak si cením Zlaté spony od Federace automobilového sportu AČR. Na okruzích se pohybuji už více než dvacet let a jsem rád, že se mi nyní podařilo vítězně završit mé účinkování ve významném evropském seriálu okruhových závodů a navázat tak na mé předchozí úspěchy na okruzích a také na úspěch mého otce, který před časem právě toto ocenění - Zlatou sponu FAS AČR - získal také, za jeho přínos v rámci závodů evropského mistrovství v závodech tahačů", řekl po skončení sobotního slavnostního večera ve Smetanově sále Autoklubu ČR Michal Matějovský.

Michala Matějovského teď ještě čeká slavností vyhlášení mistrů na půdě mezinárodní automobilové federace FIA v Paříži, kde ve čtvrtek 3. 12. 2015, toto nejvyšší ocenění FIA jako jediný za Českou republiku převezme.