Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na Nürburgring se chystá rekordní účast, Gonda nebude chybět

21. 6. 2012

 

1.jpg

Pohár Northern European Cup (NEC), má před sebou druhý závodní podnik letošní sezóny. Ten se uskuteční již o nadcházejícím víkendu na slavné německé trati v pohoří Eiffel, kde bude NEC součástí závodního víkendu populární vytrvalostní série VLN Endurance.

 

Po dvouměsíční pauze tak na jezdce čeká v pořadí již čtvrtý a pátý závod, ke kterým je přihlášen rekordní počet 40ti dvoulitrových formulí Renault.

Mezi přihlášenými jezdci najdeme stejně jako při úvodním podniku sezóny na Hockenheimu  jméno slovenského pilota Richarda Gondy z Bánské Bystrice. Gonda stejně jako v loňské sezóně hájí barvy českého týmu Křenek Motorsport a po úvodních třech závodech na Hockenheimringu drží se sedmi body 26. příčku.

Richardovým cílem pro nadcházející dva závody nemůže být nic jiného než zisk maximálního počtu bodů a tím tak navázat na vzrůstající formu, kterou předvedl v prvních závodech sezóny.

Jak již je na závodních víkendech série VLN zvykem, doprovodné série mají svůj závodní program rozložený do úvodních dvou dnů, tedy na pátek a sobotu. Závodit se bude na krátké, tzv. Kurzanbinding verzi Grand Prix okruhu (za Mercedes Arénou zatáčí jezdci doprava a po té hned najíždějí do zatáčky Kumho), kterou využívá ke svým závodům také německé mistrovství cestovních vozů DTM.

Program NECu počítá s pátečním volným tréninkem v 8:00 (45 min). Po té budou v 10:45 následovat dvě kvalifikace a ještě tentýž den bude ve 13:55 odjet i první víkendoví závod. Do toho druhého pak jezdci odstartují v sobotu v 10:25.