Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na tým Křenek Motorsport čeká pátá sezóna v šampionátu FIA ETCC

29. 3. 2016

10288760_1269034443110712_3470684815256136584_n.jpg

Pražský tým Křenek Motorsport čeká již za pár dnů start nové sezóny Evropského poháru cestovních vozů.

Po čtyřech předcházejících letech, v nichž tým Josefa Křenka získal celkem tři vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo, čelí tým další velké výzvě v podobě dvou nových vozů a nově sestavené jezdecké dvojice.

Po odchodu Michala Matějovského, který se po loňském vítězství chce věnovat závodění v čínském truckerském šampionátu a také své rodině, přichází do týmu talentovaný švýcarský jezdec Chrisjohannes Schreiber.

„Jsme na startu páté sezóny v ETCC, která začíná již za pár dnů na okruhu Paul Ricard ve Francii. Na novou sezónu se moc těšíme, především na nové vozy. Seat Sport přes zimu intenzivně pracoval a z pohárové Cupry připravil nádherný závodní vůz nejnovější okruhové specifikace. Škoda jen, že vozy obdržíme až v úterý před závody a nebudeme moci testovat. Výsledek prvních závodů je pro další vývoj sezóny vždy velmi důležitý, naší hlavní prioritou bude ale hlavně závody dokončit. To v žádném případě neznamená, že neuděláme vše pro dosažení co nejlepšího výsledku,“ těmito slovy popisuje Josef Křenek vstup svého týmu do letošní sezóny FIA ETCC.

Tato slova potvrzují i oba jezdci Christjohannes Schreiber a Petr Fulín:

Chrisjohannes Schreiber: „Čekám, že to bude něco jako skok do ledové vody. Nový tým, nový šampionát, nové auto, nové tratě …. k tomu navíc skutečnost, že jsme až doposud nemohli nové auta otestovat. Bude to velice zajímavý start do sezóny, ale moc se na to vše těším. Úroveň ETCC jde rok od roku hodně nahoru, čemuž odpovídá i aktuální složení startovního pole a mým cílem ve Francii tak bude odvést co nejlepší výsledek, což bude ostatně platit i pro celou letošní sezónu.“

Petr Fulín: „Jsem rád, že už nám ta zima končí. Jako každý rok nás čeká i letos celá řada neznámých. Mimo obecně známe fakty to je třeba také nový bodový systém, či úroveň konkurence, kterou lze dle zveřejněného seznamu přihlášených ohodnotit jako velice vysokou. Do Francie odjíždíme ve středu a první svezení s autem nás čeká až v pátečním testu. To je situace, kterou jsme až doposud nikdy nezažili. Věřím však, že u SEATu odvedli jako vždy dobrou práci a na nové auto a práci s ním se velice těším. Jak již řekl Chris, naším cílem bude udělat maximum a z prvního víkendu přivézt domů maximum zkušeností a co nejvyšší počet bodů.“

Kamión se dvěma novými SEATy specifikace TCN2 dorazí do Le Castellet v úterý večer. Ve středu a čtvrtek projdou důkladnou kontrolou a přípravou pro páteční testy.

 „Jsem velmi rád, že se nám díky spolupráci se Seat Česká republika a dalších partnerů podařilo splnit podmínky pro účast do ETCC a že můžeme spolupracovat s tak skvělými jezdci jako jsou Petr Fulín a Christjohannes Schreiber. Do nové sezóny nastupujeme s pokorou ale i s vědomím, že šance na dosažení předních umístění je reálná,“ dodává pan Josef Křenek na závěr.

Harmonogram úvodního víkendu FIA ETCC:

Pátek 1. dubna
10:45 – 1. test – 45 min
14:15 – 1. test – 45 min

Sobota 2. dubna
09:30 – volný trénink – 45 min
15:45 – kvalifikace – 30 min

Neděle 3. dubna
13:35 – 1. závod – 14 kol
14:50 – 2. závod – 14 kol

06.jpgschreiber_1802-672x370.jpg