Jdi na obsah Jdi na menu
 

Naděje na titul stále žije, ale...

21. 5. 2012

p343611.jpg

Petr Fulín odjíždí ze třetího podniku letošní sezóny s body za celkové druhé místo v kategorii S2000 a ze třetího místa může při posledním závodním víkendu v Imole bojovat o titul ETCC.

 

Když loni na podzim na tiskové konferenci se mluvilo především o učení se zacházet s novou technikou a rozkoukávání se v novém šampionátu. Nyní, po třech odjetých podnicích ale v Petrovi i celém týmu radost z povedených výsledků zastiňuje i jistý pocit marnosti nad nespravedlivými technickými předpisy.

Petr FULÍN

„Už když jezdily diesely v mistrovství světa, FIA si s nimi pořádně nevěděla rady a nedokázala zajistit vyrovnanost mezi auty se zážehovými motory a diesely. Místo toho, aby se FIA při tvorbě předpisů pro ETCC poučila, je to ještě horší. Technické regule rozlišují pouze pohon předních a zadních kol, nic jiného. V podstatě tak naše BMW je v té nejhorší konfiguraci, ve které může být. Máme zážehový motor, pohon zadních kol a pětistupňovou převodovku s řazením do H. Zda máte klasickou nebo sekvenční převodovku regule ETCC nezohledňují, ve WTCC to byl rozdíl 30 kg. Paradoxně je tak dieselový SEAT se sekvenční převodovkou jen díky pohonu předních kol lehčí než naše BMW. Je mi z toho trochu smutno. Tým odvádí skvělou práci, mechanici připravují auto na naprosto profesionální úrovni, všichni do toho dáváme maximum a ve své podstatě není důvod nebýt s výsledky spokojen. Odvádíme možné maximum a já za to týmu i partnerům moc děkuju! Pokud ovšem nebude mít v Imole Fernando Monje nějaké problémy nebo se nezmění pro poslední závod technický předpis - a jsou vyvíjeny nejen z naší strany tlaky, aby se tak stalo - nemáme na trati reálnou šanci o titul bojovat.“