Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nová výzva pro tým Křenek Motorsport

4. 6. 2014

915_610381759034223_1156980120_n.jpg

Pražský tým Křenek Motorsport je mezi fanoušky motorsportu znám především díky startům v nejrůznějších formulových sériích a v posledních letech také díky úspěchů v Evropském poháru cestovních vozů.

Nyní však tento pražský tým čelí nové výzvě a tou je vytrvalostní závod 24 Dubaj, jehož pořadatelem je holandská společnost Creventic.

Již desátý ročník této 24-hodinovky, která tradičně otvírá sezónu vytrvalostního závodění, se uskuteční ve dnech 8. - 10. ledna na dubajském Autodromu. K závodu je již nyní přihlášeno téměř osm desítek vozů z nejrůznějších koutů světa, což jenom potvrzuje prestiž tohoto jedinečného zimního závodu.

"Účast v dubajské 24-hodinovce představuje na jedné straně novou výzvu, ale také společný projekt a setkání bývalých a současných jezdců našeho týmu. Do závodu nasadíme dva vozy Renault Clio RS III, se kterými se objevíme ve spolupráci s týmem Carpek Service již letos na vybraných závodech ESET V4 Cupu," říká o aktuální novince šéf týmu pan Josef Křenek a dále dodává: "O jezdeckém složení máme určitou představu, nicméně definitivní podoba posádek se bude ještě dolaďovat, v každém případě mohu prozradit první dvě jména. Jsou jimi vítěz poháru Škoda Pickup Freestyle z roku 1999 Wani Finkbohner a jezdec švýcarského Porsche Carrera Cupu Stephen Peyer. Oba švýcarští piloti již v Dubaji startovali a společně také vytvoří posádku v letošním ročníku ESET V4 Cupu při závodech v Poznani a na Slovakia Ringu“.