Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nový jezdec a celkové prvenství v kategorii ESET ENDURANCE TWC

20. 9. 2014

 

fryb2971_1024x682.jpg

 To byly hlavní aspekty závěrečného závodního víkendu ESET V4 Cupu na brněnském Masarykově automotodromu.

Tým Křenek Motorsport přijel do Brna posílen o formulového jezdce Jaroslava Pospíšila, který si tak po dvou sezónách v kokpitu litrových formulí vyzkoušel monopost s dvoulitrovým motorem.

"Jsem trochu nervózní. Nikdy jsem s tím autem nejel a klimatické podmínky nejsou zrovna nejlepší," tak zněla slova Jaroslava Pospíšila na počátku brněnského víkendu.

Jak se později v průběhu víkendu ukázalo, tato nervozita nebyla vůbec opodstatněná. Jaroslav ve dvou závodech vybojoval páté a šesté místo v hodnocení ESET L21 Formula Renault, což při prvním startu s takto výkonnou formulí není vůbec špatné. Obzvláště vezmeme-li v potaz jaké klimatické podmínky po oba dva dny vládly.

Nejinak tomu bylo i při závodech ESET TWC, kde Wani Finkbohner a Stephan Peyer usilovali o celkové vytrvalostní prvenství. K tomu aby se to podařilo, museli Finkbohner s Peyerem uhájit těsné, 6ti bodové, vedení před zkušeným německým matadorem Alfem Ahrensem.

 

fryb3516_1024x682.jpg

"Alf je zkušený jezdec a udržet s ním krok nebylo vůbec jednoduché," řekl s úsměvem po opuštění parc fermé Stephan Peyer. Závod sice vyhrál Alf Ahrens, který startoval spolu s Manuelem Rubowem, nicméně švýcarské duo českého týmu si pohlídalo druhou pozici, díky které s náskokem jednoho jediného bodu ovládli celkové hodnocení této pohárové kategorie.

V závodech sprintu pak Stehan Peyer přidal i dvě druhá místa v hodnocení ESET Clio Cup a tak lze brněnský víkend ESET V4 CUpu hodnotit jako velice zdařilý.

Stephan Peyer: „Byl to těžký závod. Alf předvedl perfektní výkon a jet proti němu bylo velice těžké. Začátek závodu, kdy bylo na trati dost vody, byl hodně zajímavý, ale naštěstí se nám vše podařilo ustát. Díky druhému místu ve vytrvalosti se nám podařilo vyhrát kategorii TWC. Dvě druhá místa jsem si připsal i ve sprintu, kde jsem si užil dva velké souboje s Gáborem Timem a Miroslavem Horňákem. Souboj s Miro Horňákem byl možná až příliš moc tvrdý a mé Clio při něm utrpělo celkem dost šrámů, což si myslím, že bylo úplně zbytečné.“

Wani Finkbohner: "Tento víkend byl tak trochu navíc a tak jsem zde startoval se Stephanem pouze ve vytrvalosti, kde nám šlo o celkové vítězství. To se nám nakonec podařilo i vybojovat, takže jsem velice spokojen. Vytrvalostní závody v ESET V4 Cupu pro nás slouží především jako příprava na 24-hodinový závod v Dubaji a jak se zdá tato volba byla správná."

Jaroslav Pospíšil: "První závod byl pro mne celkem úspěšný.Začínalo se za nesmírně hustého deště s nulovou viditelností, což trvalo zhruba první čtyři kola, ke konci trať osychala, ale i tak byly podmínky pro závodění šílené. Po startu jsem se bohužel nechal předjet hned dvěma Renaulty, které už jsem po zbytek závodu nedokázal předjet a tak jsem ve své kategorii skončil na pátém místě. Užil jsem si pěkný souboj s Franzem Woessem, který bohužel během souboje vylétl do kačírku. Nedělní závod a zakončení sezóny pak bylo mírným zklamáním, protože šesté místo v cíli bylo méně, než jsem čekal. Mám však celkově radost z absolvování prvního závodního víkendu s monopostem Formule Renault 2.0. Posbíral jsem hromadu zkušeností, které snad zúročím v budoucí sezoně. Velké díky celému týmu Křenek Motorsport a stejně tak i rodině a všem kamarádům a fanouškům, kteří se přijeli podívat přímo na okruh. Moc si toho vážím!"

Josef Křenek: "Závodní víkend hodnotím jako velmi zdařilí. Na Jardovi byla znát dobrá škola Tomáše Chabra. Jel s Formulí Renault poprvé a počínal si již jako zkušený závodník. Jarda je, pokud se nepletu, nejmladším současným českým závodníkem a velmi doufám, že bude pokračovat. Pokud by se rozhodl o pokračování u nás, budu jenom rád.  Těší mne i celkové vítězství v ESET TWC, kterého jsme s pomoci týmu Carpek Service dosáhli. Všechny tyto závody, stejně tak jako Epilog za 14 dní slouží jako příprava pro závod 24h Dubai. A do třetice, těšila mne i veliká účast závodníků všech kategorií, stejně jako napínavé a dramatické závody. Jenom doufám, že zvládneme tento stav udržet i do následujících sezón."

 

fryb3644_1024x682.jpg

ESET CLIO CUP - 1. závod
1. Gábor Tim – Apex Racing
2. Stephan Peyer - Carpek Service
3. Sebastian Kolakowski - Bany Motorsport

ESET CLIO CUP - 2. závod
1. Miroslav horňák – Horňák Motorsport
2. Stephan Peyer - Carpek Service
3. Tomasz Rzepecki - Basnhurt A&T Racing Racing Team

ESET ENDURANCE CLIO CUP
1. Alf Ahrens / Manuel Rubow – Jas Motorsport
2. Stephen Peyer / Finkbohner Wani – Carpek Service
3. Tomas Trcek / Alfred Kramer jr. – Lema Racing

 

fryb3913_1024x682.jpg

fryb3092_1024x682.jpg

fryb6507_1024x682.jpg

fryb6829_1024x682.jpg

fryb8530_1024x682.jpg