Jdi na obsah Jdi na menu
 

O sezóně 2016 s vítězem Twingo Cupu Pirminem Weixlerem a benjamínkem týmu FormulaStar Luborem Hanžlem

28. 10. 2016

img_6209.jpg

Dalšími dvěma jezdci, kteří hodnotí své letošní počínání jsou účastníci pohárového Twingo Cupu Pirmin Weixler a Lubor Hanžl.

Sezóna 2016 je již minulostí, jak jsi spokojen se svými výsledky?
PW:
Mám ze své první sezony radost. Mým cílem na začátku sezony bylo získat zkušenosti a v nejlepším případě skončit v TOP5. To, že jsem zvítězil, jen ukazuje, jak skvělý tým jsem kolem sebe měl.

LH: Tato sezóna byla pro mě druhou na okruzích. Odjel jsem pouze dva závodní víkendy a to na maďarském Hungaroringu a v Brně. Hlavním cílem byl opětovně zisk nových zkušeností na tratích, na kterých jsem doposud nestartoval a myslím, že se to na konec i podařilo.

 

Který ze závodů byl pro Tebe nejnáročnější?
PW:
Nejnáročnější byl pro mě Grobnik. Byl to pro mě úplně neznámý okruh a navíc jsou tam asi dvě nebo tři zatáčky, kde musíte být opravdu velmi odvážní, abyste jimi projeli perfektně a rychle.

LH: Z těch čtyř závodů byly pro mne náročnější určitě ty brněnské, protože po závodech na Hungaroringu jsem měl dlouhou pauzu a ze závododního nasazení vypadl.

 

Kdo byl v letošním roce Tvým největším soupeřem?
PW:
Mým největším rivalem jsem byl já sám, protože jsem chtěl všechno dělat perfektně. Ve startovním poli jsem pak hodně bojoval se Stefanem Kramerem a Gašperem Dernovšekem. Na konci sezony to byl právě Gašper, kdo se mnou bojoval o vítězství.

LH: Protože jsem odjel jen ty dva víkendy,tak jsem nemohl narazit na mého největšího soupeře, prakticky vzato jsem soupeřil úplně s každým. Mám radost ze spolupráce s mým týmovým kolegou Pirminem Weixlerem a mým, dovolím si říct učitelem, Jure Marinšekem, který mi moc pomohl v obou víkendech. Díky němu jsem se hodně zlepšil, za což mu moc děkuji.

 

Na který z momentů budeš nejraději vzpomínat?
PW:
Jeden z pěkných momentů bylo double na Hungaroringu. Bylo to dost nečekané pro všechny a jsem na to hrdý. Bylo tam ale mnoho pěkných momentů jak na trati, tak i mimo ni. Samozřejmě nejlepším možným koncem bylo zvítězit v šampionátu.

LH: Nejraději vzpomínám na druhý závod na Maďarském Hungraroringu, ve kterém se mi povedlo dojet na druhém místě v kategorii Junior. Chtěl bych pogratulovat mému týmovému kolegovi Pirminovi Weixlerovi k zisku titulu v Twingo cupu.

 

Co Ti dal letošní ročník a co vnímáš jako jeho největší pozitivum?
PW:
Letošní rok mi dal mnoho zkušeností a navíc mi ukázal, že může být zábava i s vozy, které mají méně jak 100 koní a o každou pozici se musí bojovat stejně tvrdě jako ve vyšších třídách.

LH: Letošní ročník mi dal opravdu mnoho zkušeností, kterých by nebylo možno bez podpory mé rodiny, za což ji děkuji. Dále bych chtěl poděkovat týmu Formulastar a týmu Lema racing, speciálně šéfům obou týmů panu Josefu Křenkovi a panu Mirko Marinšekovi.

 

Co Tě čeká v průběhu zimní přestávky?

PW: Budu se snažit získat sponzory, abych mohl závodit i příští rok. Doufám, že k tomu pomůže letošní úspěch. Ale musím také, jak se říká, dobýt baterky, abych příští rok mohl opět bojovat o nejvyšší mety.

LH: Zatím nemohu říci, jak to bude na jaře a tak bych se rád připravil na všechny možné varianty. Důležitá bude hlavně fyzická příprava.

 

Výsledky v sezóně 2016:

ESET Twingo Cup
Pirmin Weixler – P1
Lubor Hanžl – P14 (Junior class P5) 

img_5222.jpg13495100_1049641635101265_4375991172175569446_n.jpg