Jdi na obsah Jdi na menu
 

Oba jezdci týmu Křenek Motorsport dokázali na Hungaroringu vybojovat pódium

29. 4. 2014

 

malcharek-hungaroring-2014-fryb5825.jpg

 Jezdci týmu Křenek Motorsport Gabriela Jílková a Christian Malchárek úspěšně absolvovali vstup do letošního ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky. Na maďarském Hungaroringu, kde se konal úvodní závodní podnik šampionátu FIA CEZ a ESET V4 Cupu, dokázali oba jezdci vystoupat na pódium a na svá konta si tak připsali své první letošní body.

Dění na Hungaroringu začalo v pátek odpoledne mokrou kvalifikací, ve které česko-slovenské duo zajelo druhý a třetí nejlepší čas, když byl nad jejich síly pouze Švýcar Christof von Grünigen s formulí Master. Úspěšnějším byl Christian Malchárek, který se tak na startu sobotního závodu postavil na startovním roštu do první řady.

Malchárkův start do závodu poznamenal problém se spojkou, díky kterému se jeho formule pohnula ještě před tím, než zhasla červená světla. Následovala penalizace v podobě průjezdu boxovou komunikací, což znamenalo, že veškeré naděje na dobrý výsledek jsou nenávratně pryč. Nedařilo se ani Gabriele Jílkové, která závod dokončila na osmé pozici v rámci hodnocení ESET V4 Cupu.

"Na první pohled by se mohlo zdát, že pro mne byla sobota zklamáním, ale je to právě naopak. Takové věci se stávají a já to beru jako cennou zkušenost. První kvalifikace jasně ukázala, že na vodě se můžeme poměřovat s jezdci jejich monoposty jsou výrazně výkonnější než-li naše formule Renault. Na startovním roštu jsem stál v první řadě a to že jsem nedohlédnul na konec startovního roštu, byl velice příjemný pocit," řekl po sobotním závodě Christian Malchárek.

Oba jezdci pražského týmu dostali šanci na reparát v nedělním závodě. Této šance se zhostili tak jak se sluší a patří a obsadili první a druhé místo ve své třídě. V Případě Christiana Malchárka znamenalo první místo mezi Formulemi Renault také třetí místo v hodnocení šampionátu FIA CEZ a ESET V4 Cupu.

Dějištěm druhého závodního víkendu bude rakouský Red Bull Ring, kam jezdci zavítají o víkendu 17.-18. května.

Christian Malchárek: "V průběhu tohoto víkendu se jasně ukázalo, jak je motorsport krásný sport, ve kterém nezáleží jen na umění, ale kde je třeba mít také trochu štěstí. Páteční kvalifikace byla skvělá, v sobotu se pak stalo co se stalo a dnešní 3. místo v ESET Cupu a v Zóně Střední Evropy a nakonec i vítězství ve třídě Formule Renault, je pro mne největším zadostiučiněním, za tu sobotní penalizaci. Děkuji všem, co mi k těmto výsledkům pomohli a již nyní se těším na závody na Red Bull Ringu."

Gabriela Jílková: "S výsledky na Hungaroringu jsem spokojena. Kvalifikace na vodě mi svědčila vice než pozdější sucho. Na vodě se částečně vymazal handicap toho, že jsem zde jela poprvé. Ve druhém závodě jsem dojela na 3.mistě mezi formulemi Renault a po celý průběh závodu jsme s kolegy předváděli pěkné souboje. Závěrem bych ráda poděkovala celému týmu Křenek Motorsport a stejně tak i mé rodině."

 

img_2963.jpg