Jdi na obsah Jdi na menu
 

Oba jezdci týmu Křenek Motorsport vybojovali Pole position!

20. 6. 2015

img_4517.jpg

Program FIA ETCC na Slovakia Ringu dnes obstaral volný trénink a kvalifikace. Zatímco Michal Matějovský již v tréninku zcela jasně ovládl svou třídu, tak Petr Fulín stále s mechaniky pracoval na nastavení svého vozu.

"Dostali jsme do auta 80 kg balastu, což vůbec nesvědčí předním pneumatikám. Včera jsem měl tři defekty a najít vyhovující nastavení není vůbec jednoduché," tak zněla slova Petra Fulína po ranním tréninku.

Kola hledání správného setupu se však maximálně zúročila, protože v odpolední kvalifikaci dokázali Michal Matějovský i Petr Fulín vybojovat Pole position. Navíc čas Petra Fulína 2:13.661 znamenal vítězství nejen v kategorii Single Make Trophy, ale i vítězství celkové.

Petr Fulín, Seat Leon Racer Cup, SMT: "Tři roky jsem závodil s BMW a tak je pro mne stále obtížné přivyknout této změně. Hodně nás trápilo nastavení pro tento okruh. Po druhém tréninku jsme museli setup úplně předělat, protože jsme měli problémy s defekty na přední nápravě. V kvalifikaci pak nebylo možné naplno využít potenciálu nových pneumatik, protože nejprve byla červená a potom žlutá vlajka. Toto auto je opravdu velice těžké na předek a pneumatiky tak dovolí pouze jedno rychlé kolo. Nakonec se vše ale podařilo a zítra budu startovat z prvního místa. Prvních šest aut je v jedné vteřině a tak nás určitě čeká zajímavý závod."

Michal Matějovský, BMW 320si, TC2: "Slovakia Ring mám velice rád, cítím se tu hodně dobře. Myslím, že okruh za ty roky znám, což mi pochopitelně pomohlo k dnešnímu vítězství. Z výsledku mám pochopitelně radost, ale myslím si, že co se zajetého času týče, mohlo to být ještě o kousek lepší. Zítra to nebude vůbec jednoduché, protože Seaty jsou stejně jako na Hungaroringu hodně rychlé. Rád bych se ale umístil do osmého místa celkově, tak abych mohl do druhého závodu startovat z přední části roštu."

Start zítřejšího prvního závodu je naplánován na 10:05. Druhá závodní jízda odstartuje o hodinu později v 11:10. Livetimng můžete sledovat na tomto odkaze.

Výsledky kvalifikace:

SMT
1. Petr Fulín - 2:13.661
2. Maťo Homola - 2:13.741
3. Dušan Borkovič - 2:13.843

TC2
1. Michal Matějovský – 2:16.777
2. Ibrahim Okyay - 2:17.634
3. Daniel Conrad - 2:20.594

img_4515.jpg