Jdi na obsah Jdi na menu
 

Od Grobniku se čekaly zkušenosti a ty také přišly

23. 11. 2015

12243125_928223370576426_7235771135570528671_n.jpg

Nejmladší z jezdců pražského týmu FormulaStar Lubor Hanžl, má za sebou poslední závod sezóny 2015.

Touto tečkou měl být víkendoví dvou závod pohárového Twingo Cupu na okruhu v chorvatském Grobniku.

Však během prvního závodu Agrada Allianza 2015, došlo k velice silné bouři, která zapříčinila, že se druhé závodní jízdy už vůbec nejely.

Podmínky, které vládly na trati tak pro jezdce nebyly vůbec jednoduché a pro mnohé z nich závod skončil dříve než, měl. Mezi těmi co závod nedokončili, byl i Lubor Hanžl, pro kterého závod skončil v sedmém kole v jedné ze záchytných zón.

"Víkend v Grobniku jsem si hodně užil. Byl to můj první závod na mokru, přičemž podmínky byli velmi náročné. V Kvalifikaci se mi podařilo stáhnout čas na nejlepšího jezdce pod dvě vteřiny, což myslím není na můj první start na této trati vůbec špatné. V závodě se mi moc nepovedl start a musel jsem dohánět ztrátu na soupeře. Navíc hned v prvním kole jsem se musel vyhýbat nabouranému twingu Nikoly Belohradského a v dalších kolech jsem si užil souboje s Ivanem Pokošem. Pak jsem ale udělal chybu, vyjel jsem za obrubník, dostal smyk a naboural. Trať se mi ale hodně líbila a jsem rád, že jsem tam mohl startovat ještě v tomto roce. Získané zkušenosti by se mohli v příští sezóně hodně hodit," těmito slovy popsal Lubor po svém návratu nejen onen kritický moment, ale také průběh celého chorvatského podniku.

Pozitivně se pak o Luborově výkonu vyjádřil také zástupce promotéra Twingo Cupu pan Drago Božič: "Lubor udělal velký pokrok a zde na trati v Grobniku  předvedl skvělé výkony. Podmínky během závodu byly pro všechny velmi těžké, zvláště pak pro začínající závodníky. V době kdy Lubor dostal smyk a vyjel mimo dráhu, jezdil na skvělém šestém místě, což je samo o sobě jasným důkazem jeho vzrůstající formy!"