Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ohlédnutí za Motorsport EXPO

31. 3. 2014

 

114.jpg

 Ve dnech 25.-26. března se v pražském Kongresovém centru uskutečnil čtvrtý ročník specializovaného veletrhu Motorsport EXPO, který byl určen výrobcům, dodavatelům dílů a komponentů pro profesionální motorsport, konstruktérům i závodním týmům.

Tým Křenek Motorsport nabídnul návštěvníkům představení aktuálních novinek od předních světových výrobců jakými jsou: SPARCO, ISA RACING, ELF, ÖHLINS, SACHS či PAGID.

Mimo to měli návštěvníci možnost vidět závodní vozy BMW 320si Michala Matějovského a formuli Gloria C8F roudnického závodníka Lukáše Hanžla. V průběhu dvou výstavních dnů se návštěvnici mohli setkat a také pohovořit s jezdci Petrem Fulínem, Michalem Matějovským a Gabrielou Jílkovou.

Celou akcí přítomné diváky provázel moderátor Martin Straka, který také spolu s Romanem Podhajským představil veřejnosti nový projekt týmu Křenek Motorsport a rodičů Lukáše Hanžla. Více informací vám o tomto projektu prozradí také níže přiložený text:

Lukáš Hanžl byl 18-ti letý závodní pilot z Roudnice nad Labem, který náš svět tragicky opustil v červenci roku 2013.

Lukáš byl s českým závodním prostředím spjat již od roku 2000, kdy ve věku pěti let poprvé usednul do dětské autokrosové buginy RB160. S tou ve své první sezóně vybojoval vynikající druhé místo v autokrosovém JEŽ Cupu. Po deseti letech strávených v autokrosu se Lukáš díky úspěchu v soutěži FormulaStar, přesunul na okruhy, kde zažil tři úspěšné formulové sezóny.

Lukáš byl v českém paddocku znám nejen díky svému přátelství, vřelosti a otevřenosti, ale také díky šíření osvěty a pomoci druhým.

Tragédie, která jej potkala na prázdninovém pobytu ve španělské Valencii, nejen že nedopřála Lukášovi dokončit čtvrtý okruhový rok, ale stejně tak skončily i jeho další mimo závodní aktivity, které si kladly za cíl přivést na okruhy další mladé talentované piloty.

A právě na tomto místě by měl navázat nový projekt Lukášových rodičů a týmu Křenek Motorsport. Jedná se o projekt, který by měl v duchu Lukášových myšlenek a soutěže FormulaStar pokračovat ve vyhledávání a následné podpoře mladé talentované mládeže v oblasti okruhového sportu.

V první fázi dojde k mapování situace na české okruhové a motokárové scéně. V průběhu roku 2014 dojde k vyhodnocení získaných informací a v sezóně 2015 se počítá s aktivním zapojením týmu FormulaStar a jeho nových jezdců do českého okruhového mistrovství.

Lubor a Stáňa Hanžlovi, Lukášovi rodiče: „Lukáš měl okruhový sport moc rád. My jsme se jej snažili v tomto směru maximálně podporovat, což již není dále možné. Rádi bychom však nabídli naši pomoc a podporu dalším jezdcům, kteří by nám pomohli dále šířit Lukášův odkaz. Tímto bych chtěl vyzvat všechny mladé talentované jezdce a jezdkyně, kteří plánují vstup na českou okruhovou scénu, aby nás kontaktovali a představili nám své plány.“

Kontakt: www.formulastar.cz
email: info@krenek.cz

 

107.jpg

109.jpg

253.jpg

10153270_668517076538509_233126302_n.jpg

1966846_668517009871849_1614741998_n.jpg