Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín a tým Křenek Motorsport budou usilovat o obhajobu titulu ve FIA ETCC

31. 3. 2014

 

img_2654_tonemapping.jpg

 Vítěz loňského ročníku šampionátu FIA ETCC Petr Fulín, bude i v letošní sezóně hájit barvy pražského týmu Křenek Motorsport.

Tým Josefa Křenka tak do letošních bojů o evropský primát vyrazí v nezměněné podobě. Týmovým partnerem Petra Fulína bude již dříve oznámený Michal Matějovský a závodním náčiním obou jezdců bude opětovně vůz BMW 320si.

„Asi není tajemstvím, že jsem v zimní pauze vyjednával o startu ve WTCC. I přes vstřícné podmínky na odjetí 7 podniků ve třídě TC2, jsem se však nakonec rozhodl nabídky nevyužít. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě, ale nakonec jsem si řekl, že nejsem ochoten absolvovat nejdražší kariéru v 4 – 7 členném startovním poli TC2, ve které bych si svůj životní sen nesplnil,“ říká Petr Fulín k obnovení kontraktu a dále dodává:

„Účast v ETCC považuji za nejracionálnější variantu. Vlastním auto, pojedu v týmu, který znám a ve kterém se mi s klukama a Josefem Křenkem hezky pracuje. Ano, není to cesta koncepční, ale momentálně nevidím lepší. Baví mě sedět v závodním autě, dělat pro výsledek maximum, ovlivnit situaci v motorsportu ale neumím. Na sezónu, ve které nás čekají dvě nové tratě (Spa a Paul Ricard) se už moc těším a věřím, že si ji užiji minimálně stejně hezky jako tu předchozí….“

V loňském roce se Fulínovi podařilo hned pětkrát zvítězit v závodě a v konečném účtování nakonec porazil Slováka Homolu o 14 bodů.

Během dvou let strávených ve FIA ETCC se Fulín zařadil mezi absolutní špičku ve statistikách ETCC. Plzeňský rodák dosáhl nejvyššího počtu vítězství v závodech (6, stejně jako Monje a Nykjær), vítězství v kvalifikacích (4, stejně jako Monje), nejrychlejších kol (7, stejně jako Monje) a vedení v závodech (67 kol).

Šéf týmu, pan Josef Křenek k prodloužení spolupráce říká: „Petr Fulín patří k nejlepším evropským pilotům a jsem velmi rád, že s ním mohu opět spolupracovat. Máme před sebou zajímavou sezónu včetně dvou nových okruhů Paul Ricard a Spa. Celý tým, který nastupuje v nezměněném složení, si váží možnosti účasti v ETCC  a vyvine maximální úsilí k dosažení co nejlepších výsledků.“