Jdi na obsah Jdi na menu

Petr Fulín obhájil Zlatý volant, Michal Matějovský je třetí

17. 12. 2014

Vítězem 38. ročníku ankety Zlatý volant se stejně jako v loňském roce stal jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín.

Dvojnásobný vítěz šampionátu FIA ETCC (v kategorii TC2) zvítězil s celkovým počtem 222 bodů před Adamem Lackem (120b) a svým týmovým kolegou Michalem Matějovským (72b).

Čtvrté místo obsadil s celkovým počtem 64 bodů Tomáš Kostka (2. místo  v EuroV8Series). 48 bodů od hlasujících novinářů obdržel Jan Charouz a šesté místo se 45 body obsadil další úspěšný trucker David Vršecký.

Na sedmém místě se s počtem 44 bodů umístil nejlepší jezdec české okruhové historie Tomáš Enge, kterého dále následují Michael Vorba (39b), Petr Kačírek (35b) a Tomáš Pekař (23b).

Další z jezdců týmu Křenek Motorsport Adam Kout pak po zásluze zcela ovládl kategorii motokár, kde zvítězil před Patrikem Hájkem a Janem Midrlou.

Cenu Elišky Junkové získala Gabriela Sajlerová a cenu Jiřího Sedláře obdržel Filip Šmíd.

Cenu Speed Award pro nejrychlejšího pilota si stejně jako v loňském roce odnesl Jan Charouz za výkon 222,1km/h, který zajel v letošním 24-hodinovém závodě v Le Mans.