Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín odjíždí z Monzy zklamaný

11. 3. 2012

 

1104.jpg

I pro poslední den úvodního podniku ETCC 2012 si počasí na Monze přichystalo nádherné slunečné počasí. Bohužel právě slunce se nakonec obrátilo proti českému týmu.

Start prvního závodu Petrovi vyšel podle představ, udržel 2. místo, na kterém chtěl v klidu závod dojet a připravit si tak dobrou výchozí pozici do druhého závodu. Po prvním kole ovšem přišla penalizace, jejíž signalizaci Petr neviděl a tak přišlo vyloučení ze závodu. Petr ovšem neviděl ani černou vlajku, ani signalizaci z boxu a za nerespektování černé vlajky nebyl připuštěn na start druhého závodu.

 

Petr FULÍN

„Na tenhle závodní víkend dlouho nezapomenu. Vždycky jsem se divil, když někdo v závodě ignoroval nějakou penalizaci a nevěřil, že by se mi to mohlo stát. Bohužel se sešlo několik faktorů, které zapříčinily, že se to stalo i mně. Po zkušenostech z tréninku, kdy vysílačka byla rušivým elementem, jsme se rozhodli ji nepoužít, slunce svítilo na cílové rovince přímo do očí, signalizace byla vyvěšena vysoko nad tratí a navíc v místě, kde bylo signalizováno, jsem řadil, takže jsem sledoval kontrolky otáčkoměru. Mrzí mne to o to víc, že vše fungovalo skvěle a druhé místo bylo takřka povinností. Chtěl bych poděkovat mechanikům a celému týmu, odvedl bezvadnou práci.“

 

Náhledy fotografií ze složky Monza 2012