Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín představuje projekt Junior Star

26. 1. 2016

06.jpg

Petra Fulína, dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC ve třídě TC2 a také bývalého jezdce a promotéra Škoda Octavia Cupu, snad českým motoristickým fanouškům netřeba představovat. Plzeňský jezdec sice v letošním roce nebude usedat za volant Octavia Cupu, nicméně bude působit mimo jiné jako mentor juniorského jezdce, který vzejde z projektu Junior Star.

Soutěž Junior Star je určena pro mladé talentované jezdce a za jejím pořádáním stojí AUTOMOTOKLUB MOST v AČR s dalšími partnery. Hlavním cílem tohoto zajímavého projektu je objevení budoucích závodníků.

Na tři nejlepší adepty soutěže čeká v začátcích jejich sportovní kariéry velice zajímavá podpora. Ve hře jsou tři závodní sedačky pro sezónu 2016, přičemž na vítěze čeká celá sezóna v novém Octavia Cupu. Více již ale prozrazuje sám Petr Fulín.

Komu je soutěž Junior Star určena?
Komukoliv, komu je od 14 do 25 let, je české národnosti a zejména ho baví motorsport. Je to naprosto otevřená výzva pro všechny, kdo se v motorsportu chtějí někam posunout. Peníze nejsou potřeba, je potřeba talent, je potřeba píle, ochota a obětovat všechno pro to, abyste byli rychlí. Já věřím, že takového člověka najdeme.

Na co by se měli uchazeči připravit pro dvoudenní finále v Mostě?
Chceme představit perfektního jezdce, takže kromě toho, že by měli být uchazeči rychlí za volantem, měli by také něco vědět o motorsportu a samozřejmě by měli mít nějakou fyzičku. Bude připraven vědomostní test. Také by se měl budoucí vítěz umět dobře vyjadřovat, takže bude také probíhat test rozhovoru v rodném jazyce i v angličtině. Přijdou na řadu také motokáry, simulátor, budeme si chtít vyzkoušet, jak jsou na tom uchazeči, co se týče adaptace na věci, které neznají. Tohle všechno se poté oboduje a ti úspěšní projdou sítem, kde přijde na řadu práce s volantem. Jsme připraveni všechno vnímat naprosto individuálně, protože nám je jasné, že 14 letý kluk nebude řídit stejně jako ten, co mu je 25.

Co Vás vede k tomu, hledat nové talenty v motorsportu?
V prvé řadě musím říct, že ačkoliv v současnosti závodím za jinou značku, tak Škoda Octavia Cup je pro mě srdcovou záležitostí. Má tady v Česku velké místo a spousta českých jezdců, kteří o sobě dali vědět v prestižních evropských šampionátech, vzešla právě z Octavia Cupu. Věřím, že právě Octavia Cup může fungovat jako nástroj pro výchovu mladých jezdců, kteří budou později reprezentovat Českou republiku v prestižních evropských seriálech. Právě v rámci Octavia Cupu jsem dostal nabídku stát se mentorem týmu juniorských talentů a stát u vzniku projektu Junior Star, kterého se budu osobně účastnit. Představa, že bych z kluka z ulice vychoval závodního jezdce, který by dokázal zatápět favoritům, mě opravdu naplňuje. Důvod je tedy jednoduchý. Předat to, co jsem naučil za ty roky tomu, kdo o to bude stát a zaslouží si to.

Je jasné, že v projektu Junior Star můžou uspět pouze tři. Co byste ale doporučil těm, kteří neuspějí, ale i tak by chtěli závodit?
Těm ostatním bych určitě doporučil, aby setrvali, aby nad tím nelámali hůl. Pokud u toho vydrží, tak to mohou zkusit příští rok a především, ti nejmladší budou mít spoustu času na to, aby dozráli a ještě o sobě dali vědět. Doporučoval bych být trpělivý, vždyť já jsem se k závodům dostal ve 29 letech, takže se dá říct, že nikdy není pozdě.

Projekt Junior Star je určen pro širokou veřejnost, nicméně, co mohou úspěšní uchazeči očekávat od své první sezony?
Je to samozřejmě to, že já očekávám, že vítěz bude motorsportem žít, že budeme denně ve spojení a že bude na sobě tvrdě pracovat a to se netýká pouze fyzičky, ale např. také simulátoru. Leccos musíte také obětovat, abyste se zlepšovali. Testování, naslouchání, bude to určitě mravenčí práce, ale já se na ni těším.

Vy jste se již v minulosti Škoda Octavia Cupu účastnil a později jste byl také promotérem. Jaká je vaše úloha v Octavia Cupu v současnosti?
Já bych měl pomáhat, jak jsem říkal být mentorem, vítěze Junior Staru a taktéž bych se měl starat o tzv. VIP vůz, ve kterém se vystřídá pět osobností a novinářů, takže budu pomáhat i jim. Měl bych se tedy starat o tyto dva vozy po stránce coachingu, poradenství a starat se i o to, aby jezdci těchto vozů byli včas na přejímkách, rozpravách, atd.

Co od toho očekáváte?
Moc se na to těším. Už jen z toho důvodu, že je to Škoda Octavia Cup. Těším se na to, že pomůžu snad budoucí naději českého motorsportu.

 

Web soutěže: www.juniorstar.cz