Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín si ze Spa odváží double, Matějovský body za třetí a čtvrté místo

22. 6. 2014

 

fryb8424_1024x682.jpg

 Belgické Spa hostilo o uplynulém víkendu předposlední závodní podnik šampionátu FIA ETCC.

Pro jezdce týmu Křenek Motorsport Petra Fulína a Michala Matějovského představovaly tyto závody další výzvu na cestě za evropskými body a obhajobou loňského titulu. Šampionát ETCC zavítal do SPA úplně poprvé a pro většinu jezdců tak tato trať představovala velkou neznámou.

Mnohé o rozložení sil již napověděla sobotní kvalifikace, ve které si jezdci týmu Josefa Křenka vybojovali start z první a druhé řady. Petr Fulín, který do závodu startoval z pole position, svou dominanci potvrdil v obou závodních jízdách, když ani jednou nenašel přemožitele. Ze Spa si tak odváží 23 bodů, což představuje maximum, jaké se dá v jednom víkendu získat.

Michal Matějovský projel cílem prvního závodu na místě čtvrtém a ve druhé závodní jízdě svou pozici ještě o jedno místo vylepšil. Za třetí a čtvrté místo si celkem připsal 11 bodů, což v konečném zúčtování celého víkendu znamenalo celkové třetí místo za Petrem Fulínem a Filipem Sládečkou.

Do tabulky průběžného hodnocení se dnešní výsledky promítly následovně: vede Petr Fulín s 82 body, druhé místo se 48 body drží Michal Matějovský a průběžný bronz patří Peterovi Riklimu se 38 body. V Perguse se budou všechny body násobit dvěma, což znamená, že je ve hře celkem ještě 46 bodů, přičemž náskok Petra Fulína na Petera Rikliho je 44 bodů.

Petr Fulín: "Tohle vůbec nebyl špatný víkend. Spa se mi velice líbí a musím říci, že jsem si oba závody pořádně užil, především první tři, čtyři kola v obou závodech. Jsem šťastný, že se mi letos poprvé podařilo dosáhnout na maximální počet bodů, což mne opětovně přiblížilo o kousek blíž k celkovému vítězství."

Michal Matějovský: "Dnes se mi podařilo splnit to, co jsem si před víkendem stanovil. Neudělal jsem  žádnou chybu a v každém závodě dojel před mými konkurenty. Díky tomu jsem si upevnil svou druhou pozici v tabulce. Rád bych poděkoval celému týmu za podporu a stejně tak i všem našim fanouškům."

Josef Křenek: "Dnes jsme udělali velký krok za obhajobou loňského titulu. Ve Spa jsme viděli dva velice napínavé závody, které svou atraktivitou zcela jistě překonaly i závody WTCC. Oba jezdci dnes opětovně potvrdili, že patří do absolutní evropské špičky, za což jim děkuji. Děkuji také všem členům našeho týmu za přístup a skvěle odvedený výkon."

Výsledky 1. závodu:
1. Petr Fulín
2. Samuel Sládečka + 6.437
3. Filip Sládečka + 11.494
4. Michal Matějovský + 12.291
5. Andrina Gugger + 23.198

Výsledky 2. závodu:
1. Petr Fulín
2. Filip Sládečka + 3.601
3. Michal Matějovský + 8.440
4. Andrina Gugger + 19.574
5. Christian Fischer + 19.901

Pořadí po závodech ve SPA:
1. Petr Fulín 82b
2. Michal Matějovský 48b
3. Peter Rikli 38b
4. Samuel Sládečka 27b
5. Christian Fischer 26b

 

fryb7539_1024x682.jpg