Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín si ze Zlatého večera českého motorsportu odnesl Zlatý volant za druhé místo

19. 2. 2013

 

img_8435.jpg

Úsilí a výsledky Petra Fulína v sezóně 2012, byly odměněny 2. místem při 37. vyhlašování novinářské ankety Zlatý volant.

V hlasování motoristických novinářů obdržel v kategorii "Okruhy" Petr Fulín celkem 131 bodů. První místo získal s 211 body trucker Adam Lacko a třetí místo se 120ti body obsadil formulový závodník Josef Král, jehož motoristické začátky jsou také spjaty s týmem Křenek Motorsport. V anketě byl také oceněn Fulínův nový týmový kolega Michal Matějovský. Ten s počtem 33 bodů uzavřel šestici vyhlašovaných jezdců.

Vyhlašovatelem této ankety, je agentura Sport Press, která v rámci této ankety oslovuje přední české žurnalisty z nejrůznějších oblastí motoristického sportu.

Petr Fulín: "Za ocenění jsem velice rád a vážím si jej. Je to ocenění pro celý tým a já za to děkuji všem členům našeho týmu a stejně tak i všem partnerům, bez jejichž podpory by dosažené výsledky nebyly možné. Je to však ocenění za loňský rok a my se již nyní musíme dívat dopředu. Čeká nás velice náročná sezóna, která začíná již příští týden testy v Monze a já doufám, že ta letošní sezóna bude minimálně tak úspěšná, jako ta letošní."

Josef Křenek: "Petr Fulín podával výborné výkony a ocenění si plně zaslouží. O jeho talentu jsem již delší dobu plně přesvědčen. V loňské sezóně jsme měli od BMW k dispozici data ze závodů WTCC, kde se stejným vozem jezdili známí, úspěšní piloti a Petr byl k našemu překvapení často i rychlejší. Jeho závodní kariéra je relativně krátká, ale zajisté patří k předním závodníkům evropského formátu a jsem rád a je mi čest, že s ním mohu i v letošní sezóně opět spolupracovat."

Výsledky ankety Zlatý volant 2012 v kategorii Okruhy:
 
1. Adam Lacko 211
2. Petr Fulín 131
3. Josef Král 120
4. Filip Salaquarda 107
5. David Vršecký 63
6. Michal Matějovský 33