Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín vybojoval na Paul Ricard vítězné double!

4. 4. 2016

fryb2246_1600x1066.jpg

Jezdec týmu Křenek Motorsport, Petr Fulín, dokázal vybojovat v úvodním podniku šampionátu FIA ETCC dvě cenná vítězství.

Po té, co Fulín dokázal zvítězit v první závodní jízdě po startu z druhé pozice, dokázal vyhrát i druhou jízdu, do které kvůli obrácenému startovnímu roštu startoval z osmého místa.

Druhý jezdec pražského týmu, Švýcar Christjohannes Schreiber, si z francouzského okruhu Paul Ricard, odváží při svém premiérovém startu v Evropském poháru cestovních vozů body za sedmé a osmé místo. Schreiber předváděl v průběhu celého víkendu skvělý výkon, což vzhledem k faktům, že v Le Castellet doposud nikdy nestartoval a že za volant pohárového Seatu usednul bez jakéhokoliv předchozího testování představuje velice slibný výsledek.

Ve skvělém světle se ve Francii uvedl i Tomáš Korený, který hned při své evropské premiéře zakusil chuť pódia, když po bezvadném výkonu v prvním závodě projel cílem na druhém místě ve třídě S1600. V tom druhém pak Tomáš Korený přidal další body za zisk čtvrtého místa.

Evropský pohár cestovních vozů bude pokračovat již za dva týdny. Dějištěm třetího a čtvrtého závodu sezóny bude slovenský okruh Slovakia Ring, který se nachází necelých 30 km od Bratislavy.

"Start do sezony se nám vydařil na výbornou, ale nebylo to vůbec jednoduché. Letošní pole je velmi vyrovnané a díky vstupu týmu se zkušenostmi z WTCC All-Inkl.com a Zengö Motorsport přibila i nová konkurence. Mimo to si myslím, že vozy Honda jsou velmi konkurenceschopné a ještě nás hodně potrápí. V každém případě jsem velmi rád, že se nám podařilo zvítězit v obou závodech a děkuji celému týmu za výbornou práci. Petr Fulín opět potvrdil své kvality a ukázal, že patří mezi evropskou špičku. Velmi pozitivně mě překvapily i výkony Christjohannese, který 4. místem v kvalifikaci ukázal, že je s nutno s ním počítat. V závodě se dostal do několika incidentů a neměl to vůbec jednoduché, přesto neztratil hlavu a ustál i obrovský tlak Münnicha v závěru druhého závodu. A nakonec musím pochválit i našeho juniora Tomáše Koreného, který se ve svém premiérovém závodě prosadil a skončil na skvělém druhém místě," tak znělo hodnocení úvodního podniku ETCC z úst týmového šéfa, pana Josefa Křenka.

Slova jezdců:

Petr Fulín: "Nebyl to vůbec jednoduchý víkend. Po celou dobu nás trápily rozmary počasí a nově příchozí Hondy se ukázaly být jako velice rychlé a konkurenceschopné. O to více mne dnešní dvojité vítězství těší. Hodně jsem si užil souboje s René Münnichem. Je to hodně kvalitní jezdec s bohatými zkušenostmi z WTCC. Jsem také rád, že se mi podařilo z obou závodů vyváznout bez jediného šrámu, protože těch potlučených aut tam bylo opravdu hodně. Tento víkend také jasně ukázal, jak moc silná konkurence nás letos čeká, vždyť v sobotní kvalifikaci bylo v jedné vteřině devět jezdců. Dvacet dva francouzských bodů beru jako výborný start do sezóny a již nyní se těším na další dva závody na Slovensku."

Christjohannes Schreiber: "Ohlédnu-li se za tímto víkendem, pak mohu určitě prohlásit, že jsme začali něco, na čem je možné dále stavět. Jsem sice trochu zklamán z penalizace, kterou jsem dostal ve druhém závodě, protože si myslím, že to bylo příliš tvrdé. Ve Francii jsme určitě ukázali, že máme dobrý potenciál, což je hodně důležité. Gratuluji Petrovi a Tomášovi k umístění na pódiu a doufám, že se k nim jednoho dne připojím."

Tomáš Korený: "Dnešní výsledky mne pochopitelně velice těší. Bylo to ale také hodně o štěstí. Jezdci přede mnou hodně bojovali a já jsem vyčkával na chyby soupeřů, což se později také vyplatilo. V tom druhém závodě jsem pak krátce po startu chyboval a propadnul se až na konec celého pole, odkud jsem propracovával směrem vpřed. Jsem rád, že mohu říci, že si s autem začínám více rozumět, což bych rád potvrdil i v dalších závodech na Slovensku, kde bych chtěl zopakovat dnešní pódium."

Výsledky:

1. závod:
1. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer

2. René Münnich (GER) Honda Civic + 2.188
3. Peter Rikli (SUI) Honda Civic + 5.841
4. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer + 18.414
5. Kris Richard (SUI) Honda Civic + 23.969
6. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon cup Racer + 28.156
7. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer + 28.993
8. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer + 29.661
9. Fábio Mota (POR) SEAT Leon Cup Racer + 29.988
10. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer + 30.037

2. závod:
1. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer

2. Peter Rikli (SUI) Honda Civic + 7.216
3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer + 8.344
4. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer + 9.338
5. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon cup Racer + 21.459
6. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer + 21.716
7. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer + 27.685
8. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer + 41.640
9. René Münnich (GER) Honda Civic + 41.661
10. Niklas Mackschin (GER) Ford Fiesta + 1 kolo / lap

fryb1711_1600x1066.jpgfryb1290_1600x800.jpg