Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Fulín zlatý a bronzový z Monzy v ETCC

1. 5. 2017

monza_17_win_720.jpg
Přitom Fulín a celý tým se strachovali, aby vůbec vyrazili do kvalifikace po náhlých technických problémech, všichni ale zachovali chladnou hlavu, maximálně profesionální přístup a tak mohl jezdec z Plzně prokázat svůj talent v závěrečných minutách. V jediném ostrém kole stanovil třetí čas za bezkonkurenčními hondami. Na bronzové příčce také úvodní jízdu dokončil, jenže oba piloti Rikli Motorsport Honda Christjohannes Schreiber a Peter Rikli si museli připsat penalizaci pěti vteřin k výslednému času za start mimo určené pozice na roštu a tak mohl Fulín oslavit vítězství.

Tresty padaly také ve druhém závodě s obráceným pořadím na startu a jednomu se nevyhnul ani český jezdec. Fulín obdržel za nedodržení traťových limitů pět sekund navíc a byl tak klasifikován na třetí pozici.

 „Máme za sebou první závody a především bych chtěl poděkovat všem členům týmu za maximální nasazení a výborně odvedenou práci. Měli jsme trochu smůlu s defektem palivového čerpadla při startu do kvalifikace a jen díky rychlému odhalení problému, starostlivé podpoře Seatu a rychlé práci mechaniků jsme stihli vůbec vyjet a doslova v poslední minutě se do závodu kvalifikovat. Petr Fulín ukázal, že je právem zařazován k nejlepším pilotům a svoje jedno možné kolo v bojích proti chronometru doslova mazácky využil k zajetí třetího nejrychlejšího kola za dvěma vozy Honda, které byly v Monze pravděpodobně neporazitelné. První a třetí místo v závodech bylo asi maximem, čeho se zde dalo dosáhnout a s výsledkem musíme být spokojeni. Velký dík samozřejmě náleží také všem partnerům a sponzorům,“ líčí úspěšný víkend ETCC Josef Křenek, šéf stáje Křenek Motorsport.

„Před kvalifikací se objevil problém s pumpou a nebýt pomoci techniků SEAT Sportu, nestihl bych vyrazit k poslednímu kvalifikačnímu kolu. Musím smeknout před výkony soupeřů s hondami, tentokrát jsme na ně v závodech ztráceli," řekl Petr Fulín.

Petr Fulín je po prvním podniku ETCC v průběžném pořadí druhý, 3 body za vedoucím Christjohannesem Schreiberem. Další zastávkou evropského poháru cestovních vozů je o víkendu 12. až 14. května maďarský Hungaroring.