Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Semerád se připravuje na sezónu Formule 4

4. 1. 2017

sem_01_720.jpg

Mladý český závodník Petr Semerád, který loni v květnu oslavil teprve patnácté narozeniny, netrpělivě očekává nadcházející okruhovou sezonu, měl by v ní totiž usednout do monopostu formule 4. Soupeře vyzve ve vybraných závodech italského šampionátu či německého seriálu ADAC F4.

Sezóna 2017 bude znamenat další krok kupředu. Loni vyhrál Petr Semerád talentovou soutěž Junior Star, dostal se do hledáčku zakladatele a šéfa týmu Křenek Motorsport Josefa Křenka a za jeho stáj absolvoval svůj premiérový ročník v závodech monopostů s formulí Gloria C8F. Díky dobrým výkonům tak přišly na řadu úvahy o formuli 4, se kterou se poprvé seznámil na okruhu v Brně v rámci testu před Podzimní cenou.

První důležitý krok již vítěz talentové soutěže Junior Star splnil, vůz F4 má doma v garáži a tak jej začal na nadcházející sezónu připravovat.

"Určitě je skvělý pocit mít monopost konečně v garáži, všechno si důkladně prohlédnout, zkontrolovat a posadit se za volant, zkrátka si všechno „osahat“. Zatím ještě úplně nevíme, kolik závodů s formulí 4 odjedeme a jak rozsáhlý program absolvujeme, ale jisté je, že v dubnu na Hungaroringu se startem rakouského formulového mistrovství nový monopost poprvé otestuji. 16 let mi bude až v květnu a proto si do té doby nezazávodím, to je jisté. Co bude dál, se teprve uvidí. Určitě ale budu pokračovat v rakouském formulovém mistrovství s formulí 4. V jednání je stále také Octavia Cup," tvrdí mladý závodník Petr Semerád.

"Petr nás všechny svým výkonem v Junior Star doslova ohromil. Je to obrovský talent a musíme udělat vše proto, aby dostal šanci své schopnosti dále rozvíjet. Formule 4 nabízí v současné době ideální podmínky a jsem rád, že se podařilo pro Petra formuli získat. Velký dík za to patří jeho rodičům," dodává Josef Křenek.